Müşteri görüşleri

Renault Trucks D - Italya - Fratelli Iapichino SRL

Dağitım

5min
RENAULT TRUCKS D - ITALY - FRATELLI IAPICHINO SRL

Fratelli Iapichino şirketi yeni ve 2. El araçları İtalya’nın her köşesine taşımak için bir Renault Trucks D araç taşıyıcı kullanıyor. Aracın düşük yakıt tüketimi, sağlamlığı ve konforu yöneticilerin ve sürücülerin büyük bir beğeniyle karşıladıkları bir seçim.

FRATELLI IAPICHINO SRL

 

2008: şirketin kuruluş yılı.

GENEL MERKEZ: Colorno, Parma.

FAALİYET KONUSU: Mal sevkiyatı ve dağıtımı.

HİZMET SUNULAN ÜLKELER: tüm İtalya.

14: personel mevcudu, 10 sürücü dahil.

KATEDİLEN KİLOMETRE: 120 – 130.000 km./yıl/araç.

RENAULT TRUCKS D - ITALY - FRATELLI IAPICHINO SRL
Şirketinizin faaliyet alanları nedir?

Enzo Iapichino — Fratelli Iapichino SRL bir aile şirketidir, yönetim babadan oğla geçmektedir. Araçları neredeyse tek yetkili olarak taşıyoruz ve tüm markalarla çalışıyoruz. Mali kriz dolayısıyla 2. El araç hacimlerinde belirli bir artış yaşandı, bu arada yeni araçlar biraz göz ardı edildi. Ancak son iki veya üç seneden beri yeni araç satışları ve tescillerinde artış var ve bizim işlerimiz de yeniden artıyor. 2012 yılında, ilk Renault Trucks aracımızı, yani bir Renault Premium 460’ı satın alarak filomuzu genişlettik. Araç o tarihten beri 500.000 km. yol aldı, 5 düzenli bakım gördü, hiç arıza yapmadı ve her 100.000 km.de birkaç litre yağ… Başka bir deyişle, Renault Premium’umuz bize bakım maliyeti getirmiyor!

 

Yaptığınız işte ne gibi kısıtlamalar var?

E. I. — Biz İtalya’nın her köşesine hizmet veriyoruz. Dolayısıyla araçlarımız otoyollarda ve çevre yollarında, dar ve virajlı dağ yollarında (İtalya’da bunlardan çok var), ayrıca büyük şehirlerde ve kasabalarda yol alıyorlar. Bu nedenle araçlarımız her yerde sürülebilmeli, manevra yetenekli ve güvenilir olmalılar. Renault Premium ile yaşadığımız ilk olumlu deneyimin ardından, bu yıl yeni bir Renault Trucks D almaya karar verdik. Diğer nakliyeciler gibi, en büyük harcama kalemimiz yakıt. Dolayısıyla kardeşim ve ben her bir kamyonun kilometre başına yakıt tüketimini kontrol ediyoruz. Ve Renault Trucks D’nin ortalama performansının mükemmel olduğunu gördük.

BAKIŞ AÇISI
FRATELLI IAPICHINO SRL - Renault trucks D

Santo Zambaldo, bir Renault Trucks D sürücüsü.

«Genelde, teslimatlarıma, boşaltacağım yüke ve varış yerine bağlı olarak, sabahları saat 6-7 arası başlıyorum. Bayilere gidiyorum, otomobilleri teslim ediyorum, ardından yeni bir yük almak için buraya geri geliyorum. Renault Trucks D’nin yeni bir nesile ait olduğunu görebiliyoruz. Her şey elimin altında ve artık kumandalara erişmek için direksiyon simidini bırakmak zorunda kalmıyorum. Kabin ferah, yatağı konforlu. Aracın içerisinde kolaylıkla hareket edilebiliyor, görüş alanı ve direksiyonun konumu mükemmel. Güvenliğe gelince, kamera gerçek bir artı değer, yoldaki herhangi bir tehlikeyi haber veriyor. Yaptığım iş için mükemmel bir araç!«

Birkaç aylık işletimin ardından Renault Trucks D ile ilgili görüşünüz nedir?

E. I. — Bu ilk aylar genel olarak Renault Trucks araçları ve müşteri hizmetleriyle ilgili düşündüklerimizi doğruluyor. Renault Trucks D gerçekten güvenilir bir araç. Sürüş sırasında vites değiştirmek çok sessiz ve zevkli. Hatta sürücüler bana şöyle diyorlar: «Enzo, sanki otobüs kullanıyormuşuz gibi!» Aracın sağlamlığı ve manevra yetenekleri onu orta ve uzun mesafeler için ideal, bunun yanı sıra dar ve virajlı yollar için de uygun bir araç yapıyor. Yükleme ve boşaltma manevraları basit, görevlerimiz sırasında karşılaşmamız muhtemel tüm durumlara uyarlanabiliyor. Benim kendi fikrim dışında, Renault Trucks D’nin nitelikleri hakkında en önemli geri bildirimleri sürücülerimiz veriyor. Sürücülerimizle güvene dayalı bir ilişki sürdürüyoruz. Ve araçlarıyla mutlu olmalarını istiyoruz çünkü bu araçları onlar kullanıyor. Kabinde kendilerini gerçekten rahat hissediyorlar ve yatak çok konforlu. Sürüş konumu yaptığımız işe mükemmel uyumlu. Renault Trucks D otomobil gibi hareket ediyor. Dönüşlerde çok dengeli ve hiçbir zaman bir o yana bir bu yana yalpalamıyor.

 

 

Renault Trucks bayisiyle ilişkilerinizi nasıl tanımlardınız?

E. I. — Son birkaç aydır geliştirdiğimiz ilişkiden çok memnunum: Renault Trucks temsilcileri her zaman beni ziyarete geliyorlar, her zaman cana yakın, samimi ve yardıma hazırlar. Bu bayi müşterilerine gerçek bir takip sunuyor. Örneğin, araçlarımızı alır almaz niteliklerini, yeni özelliklerini açıklamak ve bu araçları en uygun koşullarda işletmemiz için yardımcı olmak üzere bizimle iletişim kuruyorlar. Son olarak, Renault Trucks serisinin performansı temelde güvenilirliğinden ve düşük bakım maliyetlerinden kaynaklanıyor: geçtiğimiz yıllarda bu araçlar hiç onarım gerektirmedi. Ve bir Renault Trucks D ile katedebileceğimiz ekstra kilometre miktarı bizi hep hayrete düşürdü!

 

Set canonical URL
Off