Müşteri görüşleri

Renault Trucks T HIGH - Finlandiya - Martom Oy

Uzun Yol

4min
RENAULT TRUCKS T HIGH - FINLAND - MARTOM OY

Jani Martikainen, «Diamond Devil» olarak bilinen Renault Trucks T High'da her gün Finlandiya yollarında kuzeyden güneye ve doğudan batıya seyahat ediyor. -30° ile +30° C arasında değişen sıcaklıklarda, aracı güvenilir, güvenilir, güçlü ve güven verici bir şekilde güvenli bir ortak haline geldi.

RENAULT TRUCKS T HIGH - FINLAND - MARTOM OY

2005 yılında ortağım Tomi Hjelt ile Martom Oy şirketini kurdum. Şu anda beş tam zamanlı sürücü ve başka bir yarı zamanlı çalışan olmak üzere dokuz kişilik bir kadromuz var. Helsinki yakınlarındaki Vantaa'da bulunuyoruz, ancak bir merkez ofisimiz, binamız veya garajımız yok. İşimizin tüm "sihri" yolda gerçekleşir ve karım evrak işlerini bizim evden halleder. Tamirci olmak için eğitilmiş olmama rağmen, aslında bu işi hiç yapmadım.

Kamyonlara olan hevesim kısa sürede beni yakaladı ve beni yola çıkardı. «Devil filomuz», kullandığım Renault Trucks T High amiral gemisi Diamond Devil dahil olmak üzere beş traktörden (Star Devil, Black Devil 666, SWE Devil, vb.) oluşmaktadır. Gıda maddelerini kontrollü sıcaklıklarda taşımak için daha hafif bir aracımız da var. Her türlü malın taşınması için bize görev veren Rahtikeskus firmasında taşeron olarak çalışıyoruz.

Kamyonlarımız yılda 100.000 ila 120.000 km, hafif araç ise 40.000 km yol kat etmektedir. İşimiz bizi Finlandiya'nın en ücra köşelerine götürüyor ve taşıdığımız mallar kadar her gün farklı: elektronik ekipman, endüstriyel bileşenler, gıda maddeleri, kağıt ve hatta tehlikeli maddeler.

 

 

AŞIRI HAVA ŞARTLARINDA ELMAS ŞEYTANIN GÜCÜ

Bir yıldan biraz fazla bir süre önce, çok hızlı bir şekilde yeni bir araç almamız gerekiyordu. Kendisiyle yaşadığımız olumlu deneyimin ardından takdir ettiğimiz Finlandiya'daki Renault Trucks bayisi, ihtiyaçlarımızı karşılayan Renault Trucks T High 'ı önerdi.

Bu ilk izlenim büyük ölçüde doğrulandı. 520 beygir gücündeki motor, her türlü zeminde ve her türlü hava koşulunda ağır yükleri zahmetsizce taşımayı mümkün kıldı. Beni en çok şaşırtan, diğer araçların tam potansiyellerine ulaşmadan önce genellikle 50.000 ila 60.000 km yol kat etmesi gerektiğinden, 30.000 km'den elde edilebilen gücüydü. Şehir koşullarında, açık arazide veya dağlık bölgelerde beni asla yarı yolda bırakmaz.

Ayrıca, pedala özellikle hafif basmamama rağmen, filodaki diğer "şeytanlardan" daha az tükettiğini fark ettim! Biraz daha çalışıp daha esnek bir sürüş tarzını benimsersem daha da fazla tasarruf edeceğimi düşünüyorum.

HER YOL TÜRÜNDE 5 YÜKSEK PERFORMANS YILI

 

2013 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana, Renault Trucks T nakliye araçları yelpazesi Fransa'da ve tüm dünyada her yıl gücünü, düşük yakıt tüketimini ve her tür yüzeyde ve her enlemde güvenilirliğini yeniden kanıtlayarak genişletildi. Modüler tasarımı, uzun mesafeli taşımacıların her türlü ihtiyacını karşılamayı mümkün kılarken, aynı zamanda güç ve yakıt tasarrufu ile konforlu sürüş ve araç ömrü arasında mükemmel bir denge sağlar.

Ödüllü performans. 2015'te aldığı Uluslararası Yılın Kamyonu Ödülü'nden 2018'deki Alman Tasarım Ödülü'ne kadar, Renault Trucks aracının performansını sürekli iyileştiriyor: DTI 13 motor şimdi daha düşük tüketim için Common Rail enjeksiyon sistemine sahipken, ağırlıktaki azalma şimdi taşıma kapasitesini artırdı.

DAHA FAZLA GÜVENLİK İÇİN BEŞ YILDIZLI KONFOR

Yol benim hayatım, "panoramik ofisim" ve ikinci evim. Ancak, yorulmadan güvenli bir şekilde sürmek için konfor kesinlikle şarttır. Diamond Devil'e bir puan vermem gerekse, rahatlığı, görünürlüğü ve sürülebilirliği konusunda tereddüt etmeden 10 üzerinden 10 olurdu. Yatak benim büyük bedenime uyuyor, kabin mükemmel ses yalıtımlı ve ısıtmalı. Aslında test etmem gereken ilk şey buydu, çünkü Renault Trucks T ile ilk görevime başladığımda sıcaklık -32°C idi! Finlandiya'da genellikle aşırı hava koşullarıyla başa çıkmak zorundayız. Şiddetli yağmur, kutup soğuğu, sıcak vb. Ama Renault Trucks T High, benim «Diamond Devil», uçsuz bucaksız ülkemizin en ücra ve erişilmez bölgelerinde bile beni her zaman güvenli bir şekilde gideceğim yere ulaştırıyor.

Müşteri görüşleri

Dağitım

RENAULT TRUCKS D - ITALY - FRATELLI IAPICHINO SRL
Set canonical URL
Off