Çözümleri̇mi̇z

Madencilik araçları: kamyonlar üzerinde gerçek bir yük

İnşaat

5min
banner

Maden taşımacılığı, kamyonlar için en zorlu faaliyetlerden biridir. Ağır yükleri taşıyabilen ve yine de sürücüler için güvenli bir ortam sağlayan sağlam araçlara güvenebilmelisiniz. Renault Trucks, ağır inşaatlar için tasarlanmış K serisiyle ve maden taşımacılığı için özel olarak tasarlanmış servis teklifleriyle yardımcı olmak için orada.

Damperli kamyon: Renault Trucks'ın K serisini keşfedin

Renault Trucks K serisi, ağır yükler için özel olarak tasarlanmış bir şasi ile donatılmıştır, bu da yolculuk sayısını azaltabileceğiniz anlamına gelir. Araçlarımız kolay gövde montajı için önceden donatılmıştır.

Standart yollara uygun damperli kamyonlarla daha yüksek karlılık

Renault Trucks'ın K serisi, standart yollarda kullanılabilen ve Renault Trucks K XTREM için 34 tona kadar yük taşıyabilen kamyonlarla aşırı yükleme gereksinimlerinizi karşılar. Parabolik veya yarı eliptik arka yayları, 13 ila 32 ton arasında değişen yükleri tolere edecek şekilde yapılmıştır. Bu nedenle, aracınız taş çıkarma ve işleme alanına taşıma için kullanılabilir - tüm bunlar aynı sürücü ve daha az yolculukla. Bu nedenle, genel hızınızı ve karlılığınızı artırırken nakliye ve işçilik maliyetlerini sınırlayabilirsiniz.

Renault Trucks K modeli Gine'de iş başında

 

Madencilik araçları: her şeyden önce güvenlik

Güvenilirlik ve sağlamlık

Taş ocaklarında engebeli, çamurlu veya tozlu zeminde taşınan ağır ağırlık, kullanılan ekipmana büyük kısıtlamalar getirir. Bu nedenle - ağır inşaatlara adanmış K serisinin bir parçası olarak - Renault Trucks, en zorlu ortamlar için mükemmel olan K XTREM 8x4 modelini sunuyor.

"Standart" Renault Truck K'dan farklı olarak, bu araç, sağlamlığı artırmak ve özellikle madencilik operasyonları sırasında maruz kalan belirli unsurları korumak için özel donanıma sahiptir:

  • Şasinin mekanik direncini sağlamak için güçlendirilmiş kirişli şasi

  • Yoğun kullanım için yağlanmış menteşelere sahip parabolik 4 kanatlı yaylar

  • Tozu filtrelemek için siklonik hava ön filtresi

  • Arazide kullanım için tasarlanmış, yerden yüksekliği 20 inç'e kadar çıkan tanklar

  • Hasar görme ihtimali olan tüm bileşenlerin korunması

Akü, frenler veya yaylar dahil olmak üzere belirli parçalar yoğun kullanım sırasında daha fazla açığa çıkar. Erken aşınmayı sınırlandırmak için Renault Trucks, araç için özel olarak geliştirilmiş ve zorlu koşullarda gerçekleştirilen zorlu testlerin ardından onaylanmış orijinal parçaların kullanılmasını tavsiye ediyor.

renault trucks K
renault trucks K

Manevra yapması kolay kamyonlar

 
 

Sağlam bir kamyona sahip olmak iyidir, ancak sürücülerin de aracın tam kontrolüne sahip olması ve onu güvenli bir şekilde kullanması gerekir. Uygun araç kontrolünü sağlamak ve mekanik organlarını korumak için Renault Trucks K modeline otomatik bir Optidriver XTREM şanzıman takılabilir. Dört yerine altı dişli bir şafta, özel çarklara ve özellikle aşırı yükler için uygun bir vites değiştirme yönetim sistemine sahiptir. Ek olarak, aracın çalıştırılmasını daha da kolaylaştırmak için bir veya iki ekstra yavaş vites (Xtended) takılabilir.

32 ° hücum açısı

Sürücüleriniz ayrıca piyasadaki en iyi hücum açısına ve ön tekerlek aksının herhangi bir kazınmasını veya olası hasarını önleyecek 15 inçlik bir dingil yerden yüksekliğine güvenebilir. Manevra kabiliyeti açısından, dönüş yarıçapı 9 metrenin biraz altına düşürülmüştür (8x4 konfigürasyonu). Renault Trucks K ayrıca sürücünün ve diğer taş ocağı çalışanlarının güvenliğini artıran otomatik bir park frenine sahiptir.

Konfor ve güvenlik açısından, sürücüleriniz acil durum fren sistemine, kamyonun çevresini kontrol etmek için kameralara, araca erişmek için tırmanma kollarına ve kamyonun yükünü kontrol etmek için bir yan basamağa güvenebilir.

renault trucks K
renault trucks K

Gerçek zamanlı filo yönetimi

Optifleet, madenden mal işleme alanına kadar taşıma zincirinizi daha iyi yönetebilmeniz için sunulan akıllı bir filo yönetim hizmetidir. Bu çözüm, günlük işlerinizi kolaylaştırarak filonuzu günlük kullanımınızla mükemmel bir uyum içinde yönetmenize olanak tanır.

Yakıttan tasarruf edin, sürücü ve araç kullanımını iyileştirin, motor saatlerini takip edin, aracınızı coğrafi olarak takip edin ve coğrafi bariyerler sayesinde gerçek zamanlı olarak kesin konumu konusunda uyarı alın.

Optifleet ile, bir web portalı, mobil uygulama aracılığıyla veya üçüncü taraf bir sisteme (API) veri entegre ederek, aracınızın verilerini istediğiniz kişiyle, istediğiniz zaman ve istediğiniz şekilde paylaşabilirsiniz.

Bakım maliyetlerini azaltın

Bir madende çalışırken, süspansiyonlar veya frenler gibi belirli araç parçaları diğerlerinden daha hızlı aşınır. Bakım maliyetlerini azaltmak için Renault Trucks, eXchange parçalarının kullanılmasını önerir. Amaç, kullanılmış parçaları kurtarmak, yenilemek, uygun testler yapmak ve araçlara yeniden yerleştirmektir. İki yıllık takılan parça garantisinden yararlanırlar ve yeni ürünlerle aynı kalite ve performans gereksinimlerini daha düşük bir fiyata karşılarlar.

Madencilik faaliyetine uyarlanmış finansman tekliflerimizden en iyi şekilde yararlanın

Madencilik sektöründe araç aşınmasının başlıca nedeni kilometre değildir. Bu nedenle Renault Trucks, maden kamyonları için mükemmel bir şekilde uygun finansman ve sigorta çözümleri sunuyor. Ayrıca, bir kamyonun gövdesini yapmanız gerekiyorsa, üstyapı hazırlık süresini dikkate alıyor ve faaliyetinizi asla tehlikeye atmayacak finansman planları ve süreler sunuyoruz.

Herhangi bir kişiselleştirilmiş tavsiye veya fiyat teklifi için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Madencilik taşımacılığı karlılığını artırın

[RTI sürümü: Avrupa için sil]

Madenler sürekli olarak işletilmektedir. Taşıma zincirindeki herhangi bir kesinti, sizin tarafınızda büyük bir kayba yol açar. Renault Trucks, araçlarınızın çalışma süresini artırmanıza yardımcı olmak için Kişiselleştirilmiş Bakım Planı sunar. Bu bakım planı, araçlarınızı nasıl kullandığınıza bağlı olarak özel olarak tasarlanmıştır. Plan ortaklaşa onaylanmıştır ve optimum filo kullanılabilirliğini garanti edecek bir bakım programı oluşturmak için kullanılır. Kamyonlarınızın atölyeye ne zaman gitmesi gerektiğini tam olarak bilirsiniz, böylece size zaman kazandırır.

[Avrupa sürümü: RTI için sil]

Madenler sürekli olarak işletilmektedir. Taşıma zincirindeki herhangi bir kesinti, sizin tarafınızda büyük bir kayba yol açar. Renault Trucks, araçlarınızın çalışma süresini artırmaya yardımcı olmak için Tahmin seçeneğini sunar. Amaç, bunlara katlanmak yerine arızaları önlemektir. Aracın bilgileri, kullanımı takip edecek ve gerekli müdahaleler konusunda danışmanınızı uyaracak özel bir dijital platforma gönderilir. İkincisi daha sonra, faaliyetiniz üzerinde çok az etkisi olan bir zamanda bu bakım işlemlerini yürütmek için sizinle bir randevu ayarlayacaktır.

Çalıştığınız madenin yakınlarda bir servis noktası olması gerekmediğinden, mobil atölyelerimiz de var. Araçlarınızda bakım işlemlerini yürütmek için bir veya birkaç teknisyen tesise gelecektir.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN!

Set canonical URL
Off