MODELLER

ALL FOR FUEL ECO

Yakıt tasarrufu için herkes seferber!

RENAULT TRUCKS IÇIN YAKIT TÜKETIMI HER ZAMAN ÖNCELIKLI KONU OLACAKTIR.

Müşterilerimizin yakıt tasarrufu yapmaları söz konusu olduğunda, tasarımcının ilk kalem darbesinden sürücülere ekonomik sürüş eğitimi verilmesine ve araçların bakımına kadar şirketin tamamı seferber olur.

Daha az yakıt tüketen araçlar taşımacılar için daha yüksek gelir sağlar ve performanslarını arttırarak çevre koruma konusundaki kredibilitelerini yükseltmelerini sağlar.

Sonuçlar: hep daha tutumlu araçlar. Örnek kanıtlar…

Optifuel Challenge 2012: Renault Trucks tarafından tasarlanan, tasarruflu sürüşü ve yakıt tüketimini azaltmayı hedefleyen bir yarışma.

TASARIM VE DİZAYN: DAHA HAFİF, AERODİNAMİK ARAÇLAR VE PERFORMANSLI HAREKETLİ AKSAM.

Bir aracın ömrü Renault Trucks’ın Fransa Lyon’daki dizayn stüdyosunda başlar. Burada mühendislerden oluşan bir ekip kamyonun mimarisini tasarlar: aerodinamik formlar, en iyi penetrasyon açıları ve aerodinamik kayıpları asgari düzeye indirmek için tavan deflektörlerini de kapsayan çekici-römork bağlantıları. Aracın tasarımcısı da dahil olarak herkes en başta aerodinamik olanlar olmak üzere kayıpları en aza indirmek için çalışır, hareketli aksam uzmanları enerji yönetimini optimize etmeye katkı sağlar. Araç sistemi ve hareketli aksam analizinin amacı bu ikisinin mümkün olan en iyi entegrasyonunu elde etmektir.

ARAÇ TESLİMİ: BASİT BİR ANAHTAR TESLİMİNDEN ÖTE, BAŞLI BAŞINA BİR EĞİTİM.

Bir aracı daha az tüketecek şekilde kullanmayı öğrenmek araç Renault Trucks bayisinden teslim edildiği anda başlar. Bayiniz size sadece yeni aracınızın ayrıntılarını tanıtmakla kalmaz, aynı zamanda hem sürüş kalitesi hem de güvenlik de dahil olarak yola çıktığınız ilk andan itibaren tüketim tasarrufu elde edebilmenizi sağlayan gerçek bir eğitim verir.

EĞİTİM: HER MÜŞTERİNİN ÖZEL KOŞULLARINA MÜKEMMEL ADAPTASYON.

Renault Trucks sizin sektörünüze, sizin aracınıza ve sizin kurumsal yapınıza göre uyarlanmış eğitim modülleri olan Optifuel Training ve Optifuel Program eğitimlerini sunuyor. Bu eğitimlere ek olarak Optifuel Infomax yazılımı şoförlerinizin sürüş tarzlarını geliştirmenize ve elde edecekleri ilerlemeyi izlemenize imkan verir.

PERFORMANSLARINIZI KORUMAK İÇİN SATIŞ SONRASI DESTEĞİ.

Renault Trucks bayi ağının uzmanlığının desteğiyle bakım işlemleri, en son teknolojik yeniliklerin (Optiroll, Otomatik motor durdurma…) satış sonrasında entegre etme imkanı ve onaylı yedek parçalar aracınızın tüketim performanslarını tüm ömrü boyunca korumanıza imkan verir.