Haberler


 

04.06.2015

MERSİN’İN YAKIT TASARRUFU ŞAMPİYONU 22 TON YÜKLÜ TREYLER İLE 100 KM’DE 21,2 LT YAKTI!

Renault Trucks’ın  düzenlediği "Yılın Yakıt Tasarrufu Şampiyonu Kim?” yarışmasının Mersin ayağı, 29 Mayıs günü  gerçekleştirilen final ile sona erdi.

25-29  Mayıs tarihleri arasında Mersin ve civar beldelerden yarışmaya katılan toplam 40 lojistik firmasının seçtiği şoförler  Renault Trucks T Optifuel çekici ve 22 ton yüklü treyler ile yarıştılar.

Renault Trucks’ın sürüş takip sistemi Infomax raporlarındaki değerler ile hesaplanan puanlara göre belirlenen  günün birincileri 29 Mayıs günü yapılan final yarışına katılmaya hak kazandılar.

Birinciye 4  adet Michelin lastik, ikinciye iki yıllık ihtiyacı karşılayacak Renault Trucks Oils , üçüncüye ise 1 yıllık ihtiyacı karşılayan motor yağı hediye edilen yarışmada Akbal Lojistijk’ten Aziz Akbal, 44,2 kilometre hız, 100 km’de 21,2 litre yakıt tüketimi ve 30:39 dakikalık zaman değeriyle birinci olurken; Meda Tır Kooperatifi başkanı Yaşar Yılmaz, 42,9 kilometre ortalama hız, 100 km’de 21.5 litre yakıt tüketimi, 31:36 bitirme zamanı ile ikinci; 43,8 kilometre ortalama hız, 100 km’de 22,5 litre yakıt tüketimi ve 31:02 bitirme zamanı ile  Ultrans Taşımacılık’tan Halil Aydın üçüncülüğü kazandı.

Yarışmanın ardından gerçekleşen ödül törenine Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Tolga Küçükyumuk, Michelin Türkiye Pazarlama Müdürü Olivier Gros, Michelin Lastikleri Ağır Vasıta Ürün Müdürü Doğa Yiğit, Total Madeni Yağları Satış Müdürü Ersin Özdemir ve İmam Kayalıoğulları Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Mazıcıoğlu katıldı.

Renault Trucks Türkiye Filo Satış Müdürü Tolga Küçükyumuk 40 yarışmacının çok iyi bir mücadele ortaya koyduklarını belirterek yarışmacıları tebrik etti ve yakıt tasarrufunda lider Renault Trucks'ın, uzman eğitmenler tarafından verilen Optifuel Eğitimi ile Infomax sürüş takip sisteminin araçların verimliliği ve yakıt tüketiminde kalıcı tasarruf sağlanmasına yardımcı olduğunu belirtti.Renault Trucks Optifuel Challenge’ın bir sonraki ayağı 8-12 Haziran tarihlerinde Samsun’da koşulacak.