Haberler


 

05.11.2015

İZMİR’İN YAKIT TASARRUFU ŞAMPİYONU 22 TON YÜKLÜ TREYLER İLE 100 KM’DE 19,7 LT YAKTI!

Renault Trucks’ın  düzenlediği "Yılın Yakıt Tasarrufu Şampiyonu Kim?” yarışmasının ilk ayağı, 15 Mayıs günü İzmir’de gerçekleştirilen final ile sona erdi.

11-15  Mayıs tarihleri arasında İzmir ve civar beldelerden yarışmaya katılan toplam 40 lojistik firmasının seçtiği şoförler  Renault Trucks T Optifuel çekici ve 22 ton yüklü treyler ile yarıştılar.

Renault Trucks’ın sürüş takip sistemi Infomax raporlarındaki değerler ile hesaplanan puanlara göre belirlenen  günün birincileri 15 Mayıs günü yapılan final yarışına katılmaya hak kazandılar.

Birinciye 4  adet Michelin lastik, ikinciye iki yıllık ihtiyacı karşılayacak Renault Trucks Oils , üçüncüye ise 1 yıllık ihtiyacı karşılayan motor yağı hediye edilen yarışmada Demen İnşaat’tan Süleyman Çam, 50,1 kilometre hız, 100 km’de 19,7 litre yakıt tüketimi ve 30:54 dakikalık zaman değeriyle birinci olurken; Tokat Cihan Nakliyat’tan Memiş Çetin, 49,8 kilometre ortalama hız, 100 km’de 20.5 litre yakıt tüketimi, 31:02 bitirme zamanı ile ikinci; 55,1 kilometre ortalama hız, 100 km’de 21 litre yakıt tüketimi ve 28:05 bitirme zamanı ile  Erdal Nakliyat’tan Ömer Hamdi Yaşa üçüncülüğü kazandı.

Yarışmanın ardından gerçekleşen ödül törenine Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Tolga Küçükyumuk, Michelin Lastikleri Ağır Vasıta Ürün Müdürü Doğa Yiğit, Total Madeni Yağları Satış Müdürü Ersin Özdemir, Voith Turbo Güç Bölge Satış Müdürü Evren Aybars ve Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan katıldı.

Renault Trucks Türkiye Filo Satış Müdürü Tolga Küçükyumuk 40 yarışmacının çok iyi bir mücadele ortaya koyduklarını belirterek yarışmacıları tebrik etti ve yakıt tasarrufunda lider Renault Trucks'ın, uzman eğitmenler tarafından verilen Optifuel Eğitimi ile Infomax sürüş takip sisteminin araçların verimliliği ve yakıt tüketiminde kalıcı tasarruf sağlanmasına yardımcı olduğunu belirtti.

Renault Trucks Optifuel Challenge’ın bir sonraki ayağı 25-29 Mayıs tarihlerinde Mersin’de koşulacak.