Haberler ve Yenilikler

TASARIM

renault trucks STİLİ

Yakıt tasarrufu sağlayan tasarım

Renault Trucks kararlı bir biçimde ortaya koyduğu sıradışı vizyonu ve müşterilerinin hizmetine sunduğu en son yenilikleri ile geleceğe yatırım yapıyor.

2012 - Hannover’de düzenlenen IAA fuarı vesilesiyle Renault Trucks, tamamen yakıt tasarrufu için geliştirilmiş bir uzun yol aracını temel alan endüstriyel tasarım çalışmasını tanıtıyor. Seçkin malzemeler, gelişmiş aerodinamizm ve teknolojik yenilikler üreticiyi yakıt tasarrufu üzerine uzun vadeli araştırmalarında ileri bir aşamaya geçirmeye yönelik bu araçta bir araya getirilmiş oluyorlar.

Renault Trucks Tasarım Müdürü Hervé Bertrand şöyle bir uyarıda bulunuyor: “CX/03 projesi çerçevesinde yürütülen çalışma bir endüstriyel tasarım çalışmasıdır, tarzla ilgili bir etüt değildir”. Bu araç, örneğin Optifuel Lab gibi, üreticinin aynı konuda daha önce yaptığı çalışmalar çizgisinde yerini alıyor. “Proje Renault Trucks yakıt tasarrufu çalışmalarının mükemmel bir örneğini sunma görevini üstleniyor” şeklinde sözlerini sürdürüyor Hervé Bertrand, “ve gelecekteki araştırmalar açısından uzun vadede önemli bir mesafe alınmasını sağlayacak”. Bu yüzden araçtaki her bir öğenin temelde aerodinamizm ve verimlilik gözetilerek belirlenmiş kesin bir fonksiyonu var.

Renault Trucks, kullanicilarin beklentİlerİnİ önceden görerek sadece ŞİmdİKİ deĞİl gelecektekİ İhtİyaçlarina göre araçlarini tasarlamaktadir.

Le design Renault TrucksÇizgilerin sadeliği ve gücü, dinamik formlar, ön yüzlerin gücü ve kişiliği, akıcılık : Renault Trucks araç gamının tasarımında her modele göre kendine özgü bir karakter vermektedir. Bu imrendirici tasarımlar Renault Trucks’ın beş kıtada başarılı olmasını sağlamaktadır.

 

Renault Trucks tasarim ekİbİNİN görevİ İlerİyİ görerek müŞterİlerİn tercİhlerİnİ önceden tahmİn etmektİr.

Le design Renault TrucksYarının kamyonlarını yaratmak tasarım, mühendislik ve üretim arasında sıkı bir işbirliği gerektiren zorlu bir çalışmadır. Renault Trucks tasarımcıları tarafından çizilen ön proje eskizleri ve yüzlerce resim yeni konseptlere doğru giden doğru yolların seçilmesinde önemli bir rol oynar.

Bu sadece fütürist çizgiler çizmekle alakalı olan bir şey değil, araç içini ve dışını, ambiyansları, açılan yerlerin detaylarını (kapılar, camlar, tavanlar, arka liftler…) ve diğer tüm elemanları gelecek modele değer kazandıracak teknik mimariyi ve yenilikleri entegre ederek tanımlamakla da ilgilidir..

 

Renault Trucks markasinin dehasi

Le design Renault TrucksRenault Trucks markasının güçlü imaji Renault Trucks araçlarının kimliklerinin önemli bir parçasıdır. Renault Trucks, her aracın çalışacağı sektöre uygun işlevsellik ile stili birleştirerek müşterilerine en yüksek marka değerini sunmaktadır.

Renault Trucks logosu, kalitenin ve Fransiz yaratıcılığının Dünya çapındaki simgesi haline gelmiştir. Renault Trucks stili, şirketin « Yenilikçi, sıcak ve tam anlamıyla etkili bir tasarım » değerlerine çok yakından bağlıdır.