Raporlar

TASARIM

A designer working on a concept truck design

YAKIT TASARRUFU SAĞLAYAN TASARIM

Renault Trucks kararlı bir biçimde ortaya koyduğu sıradışı vizyonu ve müşterilerinin hizmetine sunduğu en son yenilikleri ile geleceğe yatırım yapıyor.

2012 - Hannover’de düzenlenen IAA fuarı vesilesiyle Renault Trucks, tamamen yakıt tasarrufu için geliştirilmiş bir uzun yol aracını temel alan endüstriyel tasarım çalışmasını tanıtıyor. Seçkin malzemeler, gelişmiş aerodinamizm ve teknolojik yenilikler üreticiyi yakıt tasarrufu üzerine uzun vadeli araştırmalarında ileri bir aşamaya geçirmeye yönelik bu araçta bir araya getirilmiş oluyorlar.

Renault Trucks Tasarım Müdürü Hervé Bertrand şöyle bir uyarıda bulunuyor: “CX/03 projesi çerçevesinde yürütülen çalışma bir endüstriyel tasarım çalışmasıdır, tarzla ilgili bir etüt değildir”. Bu araç, örneğin Optifuel Lab gibi, üreticinin aynı konuda daha önce yaptığı çalışmalar çizgisinde yerini alıyor. “Proje Renault Trucks yakıt tasarrufu çalışmalarının mükemmel bir örneğini sunma görevini üstleniyor” şeklinde sözlerini sürdürüyor Hervé Bertrand, “ve gelecekteki araştırmalar açısından uzun vadede önemli bir mesafe alınmasını sağlayacak”. Bu yüzden araçtaki her bir öğenin temelde aerodinamizm ve verimlilik gözetilerek belirlenmiş kesin bir fonksiyonu var.

RENAULT TRUCKS STİLİ

Çizgilerin sadeliği ve gücü, dinamik formlar, ön yüzlerin gücü ve kişiliği, akıcılık : Renault Trucks araç gamının tasarımında her modele göre kendine özgü bir karakter vermektedir. Bu imrendirici tasarımlar Renault Trucks’ın beş kıtada başarılı olmasını sağlamaktadır.

 

RENAULT TRUCKS TASARİM EKİBİNİN GÖREVİ İLERİYİ GÖREREK MÜŞTERİLERİN TERCİHLERİNİ ÖNCEDEN TAHMİN ETMEKTİR.

Yarının kamyonlarını yaratmak tasarım, mühendislik ve üretim arasında sıkı bir işbirliği gerektiren zorlu bir çalışmadır. Renault Trucks tasarımcıları tarafından çizilen ön proje eskizleri ve yüzlerce resim yeni konseptlere doğru giden doğru yolların seçilmesinde önemli bir rol oynar.

Bu sadece fütürist çizgiler çizmekle alakalı olan bir şey değil, araç içini ve dışını, ambiyansları, açılan yerlerin detaylarını (kapılar, camlar, tavanlar, arka liftler…) ve diğer tüm elemanları gelecek modele değer kazandıracak teknik mimariyi ve yenilikleri entegre ederek tanımlamakla da ilgilidir.

Renault Trucks Design

 

 

 

RENAULT TRUCKS MARKASİNİN DEHASİ

Renault Trucks Logo on a concept truck

Renault Trucks markasının güçlü imaji Renault Trucks araçlarının kimliklerinin önemli bir parçasıdır. Renault Trucks, her aracın çalışacağı sektöre uygun işlevsellik ile stili birleştirerek müşterilerine en yüksek marka değerini sunmaktadır.

Renault Trucks logosu, kalitenin ve Fransiz yaratıcılığının Dünya çapındaki simgesi haline gelmiştir. Renault Trucks stili, şirketin « Yenilikçi, sıcak ve tam anlamıyla etkili bir tasarım » değerlerine çok yakından bağlıdır.

 

Renault Trucks Radiance concept truck

RADIANCE

Renault Trucks’ın Rüya Kamyonu

Renault Trucks’ın pazarlama ve üretim ekipleri markanın kültürel mirasına ve etkinlik, sıcaklık, yenilikten oluşan üç temel değerine dayanarak rüyalarının kamyonunun nasıl olabileceğini hayal ettiler

Renault Trucks Hybris concept truck

HYBRYS

Renault Trucks’in  hibrid motor teknolojisinin kullanıldığı şehir içi konsept aracı Hybrys

Özellikle yenilikçi tasarımıyla, Hybrys gelecekteki şehir içi taşımacılık adına Renault Trucks vizyonunun dışa vurumu niteliğindedir. Aynı zamanda daha önce marka tarafından önerilen alternatif yakıt çözümleri konusunda melez motor teknolojisinin kullanımına ait yeni bir bakış açısı oluşturuyor.

Çevrenin korunması, petrol bazlı ürünlerin fiyatindaki artış ve doğal kaynaklarındaki azalma Renault Trucks’i ürün gamını genişletme, daha az tüketen ve yeni enerjileri kullanan yeni araçlar üretme yönünde kararlılıkla ilerlemeye teşvik etmiştir.

Yerel yönetimler ve yol bakım hizmetlerine yönelik araçları için Renault Trucks benzersiz motor seçenekleri ile biyodizel, doğalgaz, elektrikli/termik çift mod, tamamen elektrikli araçlar gibi alternatif güç kaynaklı çözümler sunmaktadır. Hybrys konsept aracında kullanılan ve paralel olarak da adlandırılan hibrid motor teknolojisi (dağıtım programı doğrultusunda tekerleklere güç sağlayan bir termik motor ve bir elektrikli motor) yakın bir gelecekte  tamamlanacaktır.

Set canonical URL
Off