Çözümleri̇mi̇z

İşletmem için hangi alternatif enerji kamyonu doğru?

Yeşil Enerji

3min
Renault Trucks Z.E.

İşletmem için doğru kamyonu nasıl seçerim? İş kısıtlamalarıma ve hedeflerime göre hangi kriterlere öncelik vermeliyim? Hangi tür enerjiyi tercih etmeliyim? Birçok ulaştırma işletmecisi şimdi kendilerine tam olarak bu soruları soruyor. Renault Trucks, en iyi çözümü bulmalarına yardımcı olmak için burada.

Günümüzün endüstri ortamı, ulaşım operatörleri için basit olmaktan uzaktır. 2020 sağlık krizi yeterince kötü değilmiş gibi, yasal ve finansal kısıtlamalar her geçen gün artıyor. Şehir merkezlerine erişim kısıtlamaları, yalnızca çevre dostu ulaşım sağlayıcılarını kullanmak isteyen müşterilerin baskısı, sağlayıcılar arasında şiddetli rekabet, fiyat savaşları ... bunun gibi kısıtlamalar, özellikle işiniz için en uygun araçları seçme görevine gerçek bir karmaşıklık katıyor, özellikle alternatif bir enerji kullanmak istediğinizde.

Seçim kriterleri ... kendinize sormanız gereken sorular

Doğru enerji kaynağı ve araç seçimi, coğrafyaya, yerel mevzuata ve yönetmeliklere ve gidilen rotalara ve / veya mesafelere bağlı olarak farklılık gösterecektir. Depoya dönmeden günde yüzlerce mili kateden uzun mesafeli yük taşımacılığı için en iyi seçim CO2 emisyonlarını% 60'a kadar azaltabilen B100 biyodizel olacaktır.

Bir gecede akü şarjı için üsse dönen araçlarla (geleneksel bir elektrik prizi kullanan terminal türüne bağlı olarak 6 ila 12 saat) günde 250 milden daha azını kapsayan bölgesel dağıtım için, elektrikli bir kamyon mükemmel bir çözüm olabilir. Özellikle şehir merkezlerinde gece teslimatları için tavsiye edilir, çünkü elektrikli kamyonlar çok sessizdir ve kullanımda sıfır yerel emisyon üretir (tüm araçlar için geçerli olan frenle ilgili partiküller hariç).

Üçüncü olası alternatif enerji türü sıkıştırılmış doğal gazdır (CNG). Yeraltı madenciliğinden (fosil gazı) veya evsel ve yeşil atıkların (biyogaz) işlenmesinden gelebilir ve% 70'e kadar CO2 emisyon azaltımı sağlayabilir. Araç menzili 500 mil kadar olabilir ve bir dizel kamyon gibi, VNG1 ve VNG2 standartlarıyla uyumlu konektörler sayesinde yakıt ikmali yalnızca birkaç dakika sürer.

Renault Trucks uzmanlarından toplam sahip olma maliyeti ve destek

Müşterilerinin düşündüğü alternatif enerji veya sürdürülebilir yakıt türü ne olursa olsun, Renault Trucks, işleri için en uyarlanmış çözümü ve aracı belirlemelerine yardımcı oluyor. Renault Trucks3, müşterilerin satış danışmanlarının yardımıyla Toplam Sahip Olma Maliyetini (TCO) hesaplamak için kullanabilecekleri bir dizi metodoloji tabanlı sistem önerir. Bu hesaplama, ilk satın alma fiyatı veya finansman ücretleri (standart kredi, kiralama / kiralama satın alma, finansal kiralama vb.), Mevcut devlet teşvikleri, yerel / ulusal vergiler, yakıt / enerji maliyetleri ve araç bakımı dahil olmak üzere bir dizi farklı kriteri içermektedir. maliyetler. Nihai amaç, her müşterinin doğru enerjiyi doğru uygulama için doğru zamanda ve doğru yerde kullanmasını sağlamak için mümkün olan en kapsamlı karar desteğini sağlamaktır.

Son olarak, Range Simulator, müşterilerinin elektromobiliteye başarılı bir geçiş yapmalarına yardımcı olmak için Renault Trucks satış personeli tarafından kullanılan bir satın alma yardım aracıdır. En uygun çözümü belirlemek için kullanılan rotaları, taşınan yükleri, kilometre ve hava koşullarını simüle edebilir. O kadar doğrudur ki, teslimat rotasının sonunda ne kadar enerji kalacağını hesaplayabilir!

Tüm bu çözümler, nakliye şirketlerinin CO2'yi ve nitrojen oksitler (NOx) gibi yerel emisyonları azaltma nihai amacı ile daha az kirletici, daha enerji verimli ve işlerine uygun bir yenilenebilir enerji kaynağıyla uyumlu araçları seçmelerine ve çalıştırmalarına yardımcı olur. ince partiküller. Bu, daha çevre dostu bir gelecek tasavvur etmek için çok önemlidir.

Set canonical URL
Off