Raporlar

Elektrikli kamyonlara geçerken dikkate alınması gereken 7 önemli nokta

Renault Trucks E-Tech range

Taşımacılık ve dağıtım şirketlerinin tam bir gönül rahatlığıyla elektromobiliteye geçiş yapmalarına yardımcı olmak için, nihai kararı vermeden önce göz önünde bulundurmanız gereken 7 önemli noktayı burada bulabilirsiniz. Renault Trucks uzmanları tarafından kapsamlı kullanıcı geri bildirimlerine dayalı olarak hazırlanmıştır.

 

1. ELEKTROMOBİLİTE İŞİNİZ İÇİN UYGUN OLDUĞUNU KONTROL EDİN

Araçlarınız gün içinde ne kadar mesafe katediyor, gün sonunda depoya dönüyorlar mı, hangi şehir merkezine erişim kısıtlamaları dahilinde çalışıyorsunuz, teslimatlarınız gündüz veya gece yapılıyor mu, herhangi bir devlet teşviki var mı? ... Elektrikli kamyonlara geçmeden önce cevaplamanız gereken çok soru var. Ancak bu bir sorun değil, çünkü Renault Trucks danışmanınız her şeyi gözden geçirmenize yardımcı olabilir ve ihtiyaçlarınıza en uygun elektrikli kamyon konusunda size tavsiyelerde bulunabilir.

2. DOĞRU ELEKTRİKLİ KAMYON TİPİNİ SEÇİN

Taşınan yüklere, kamyonun ağırlığına, topografyaya, hava koşullarına, menzil gereksinimlerine, akü şarj süresine ve Toplam Sahip Olma Maliyeti (TCO) faktörlerine bağlı olarak, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli elektrikli kamyon türleri vardır. Her birinin kendine özgü optimum çalışma senaryosu vardır, bu nedenle daha önce olduğu gibi Renault Trucks da özel kullanım koşullarınızı analiz etmenize yardımcı olmaya hazır.

3. OPTİMUM FİNANS SEÇENEĞİNİ TANIMLAYIN

Oldukça açık bir şekilde, bir elektrikli kamyonun maliyeti, nakliye şirketlerinin finansal modellerini kaçınılmaz olarak etkiler! Ancak iyi haber şu ki, etki uygun bir finansman biçimi kullanılarak dengelenebilir: standart kredi, leasing/kiralama satın alma (LOA), finansal kiralama, vb. Bunların sonuncusu devlet sübvansiyonları için de geçerli olabilir.

4. EN UYGUN PİL ŞARJ SİSTEMİ KULLANIN

Renault Trucks'ın elektrikli kamyonları, normal bir AC prizi (Renault Trucks Master için) veya üç fazlı endüstriyel priz (D ve D Wide kamyonlar için) kullanılarak çok basit bir şekilde şarj edilebilir. Yetkili elektrik mühendisliği ortaklarımızdan biri tarafından kendi tesislerinize kurabileceğiniz bir hızlı şarj istasyonunu kullanmak altı ila on iki saat arasında ve iki saatten az sürer. Tüm kamyonlarımız ayrıca halka açık şarj istasyonlarıyla da tamamen uyumludur.

7 KEY POINTS TO CONSIDER WHEN SWITCHING TO ELECTRIC TRUCKS

 

5. SÜRÜCÜLERİNİN ELEKTRİKLİ KAMYONLARA UYARLAMALARINA YARDIMCI OLUN

Elektrikli kamyon kullanmak, çoğu elektrikliye geçiş yapmaktan çok mutlu olan sürücüler için genellikle bir sorun değildir. Bununla birlikte, akü aralığını optimize etmek için eko-sürüş teknikleri (hassas hızlanma, rejeneratif frenleme vb.)

6. ELEKTRİKLİ KAMYONUZU TAKIN

Renault Trucks, kamyonu kullanım amacınıza bağlı olarak, soğutma, vinç veya çöp kamyonu gibi ihtiyacınız olan ekipman ve aksesuarların montajı için kaporta atölyeniz için kabin ve şasi grubunu sağlar. Yine, müşterilerin doğru çözümü ve doğru hizmet sağlayıcıyı seçmelerine yardımcı olmak için her zaman buradayız.

7. PİLLERİNİZDEN MAKSİMUM ÖMÜR ALIN

Bu son nokta, herhangi bir nakliye şirketinin günlük operasyonlarında çok önemlidir: akü yaşı ne olursa olsun her elektrikli kamyon tam güç sağlamalıdır. Bu nedenle Renault Trucks sözleşmeleri, araç akülerinin, sözleşmenin tam çalışma süresi boyunca akü enerji kapasitesinin (D Z.E ve D Wide Z.E serileri için) %80'e kadarını korumasını garanti eder. Ve bu, başka hiçbir üreticinin sunamayacağı bir şey!

Kontrol listesini indirin ve Elektrik'e geçmeye hazır olun!

RENAULT-TRUCKS-switching-electric-trucks-infographic