Raporlar

Elektrikli kamyon kiralama uygun, çevre dostu ve uygun maliyetlidir

Yeşil Enerji

3min
Renault Trucks E-Tech range

Jean Francesco Hächler, Renault Trucks Finansal Hizmetler'de Ülke Müdürüdür. Carslberg de dahil olmak üzere Renault Trucks müşterilerine bütçeleme ve operasyonel faydalar sağlayan bir dizi kiralama çözümü sunuyor.

“Dünyanın bankacılık ve finans merkezlerinden biri olan Zürih'te yaşıyor ve çalışıyorum. İsviçre'nin geri kalanıyla ortak olarak, şehrimdeki şehir içi ulaşım, şehir merkezinin yaşam kalitesini iyileştirmek ve genel CO2 emisyonlarını azaltmak için e-mobilite çözümlerine doğru ilerliyor. Kişisel olarak, yenilenebilir kaynaklardan gelen enerjiyle uyumlu, daha temiz, daha enerji verimli ve daha sessiz ulaşım çözümlerine yönelik bu eğilimi memnuniyetle karşılayabilirim.

electric truck leasing Renault Trucks Financial services
Elektrikli kamyonlarla eko-mobiliteyi finanse ediyorum

 

Renault Trucks Finansal Hizmetler'deki işim, filolarına bir veya daha fazla elektrikli kamyon eklemek isteyen şirketler için finansman çözümlerini bir araya getirmeyi içeriyor. Ben hemen hemen her zaman satın almak yerine kiralamayı tavsiye ederim. Elektrikli kamyonlar için toplam sahip olma maliyeti (TCO) göz önüne alındığında, kiralama finansal olarak çok daha mantıklı. Peki Renault Trucks Finansal Hizmetler* müşterileri için avantajlar nelerdir? Tek yapmaları gereken sürmek; diğer her şeyle ilgileniyoruz! Basitçe söylemek gerekirse, Renault Trucks bakım sorumluluğunu üstleniyor. Bir kamyonla ilgili en ufak bir sorun bile olsa, üretici bununla ilgilenir ve aracı mümkün olan en kısa sürede yeniden yola çıkarır: bu gerçek bir iç huzurudur.

 

e-mobilite yeni sözleşmeler kazanmanın anahtarı haline geliyor

 

Elektrikli kamyon kullanan nakliye operatörlerine de çok pratik finansal faydalar var. Şirket imajı açısından faydalarının ötesinde - eko-mobilite, endüstrinin tüm sektörlerinde giderek daha önemli olarak görülüyor ve yeni sözleşmeler kazanmanın anahtarı haline geliyor - ödenecek yol vergisi yok. Örneğin İsviçre'de elektrikli kamyonlar yol vergisinden tamamen muaftır, bu da yılda 35.000 kilometre (21.750 mil) kat eden bir kamyon için 20.000 Chf (18.980 €) tasarruf anlamına gelir.

Şirket bu Şubat ayında Renault Trucks ile 20 D Wide Z.E. için büyük bir sözleşme imzaladığında Carlsberg için bu kesinlikle bir faktördü. 26 metrik tonluk kamyonlar. Bu %100 elektrikli araçlar, Carlsberg'in İsviçre'deki yan kuruluşu Feldschlösschen Brewery tarafından işletilecek. 20 kamyonun tamamı, bira fabrikasının müşterilerine 15 lojistik merkezinden tedarik sağlamak için 100 ila 200 kilometre (60-125 mil) arasında günlük tur yapacak. Bu tarihi sözleşmenin finansmanını düzenlemede üzerime düşeni yaptığım için kişisel olarak gurur duyuyorum.”

*Renault Trucks Finansal Hizmetler, bir Volvo Group iştiraki olan Renault Trucks'ın finans ve sigorta hizmetidir.

Profil

Ülke Müdürü ve ortak olmayan kiralama işlemlerinde uzman olan Jean Francesco Hächler, Lucerne Uygulamalı Bilimler ve Sanatlar Üniversitesi'nde Kurumsal Finansman Yüksek Lisansı yapıyor. Kariyerine 2001 yılında Credit Suisse ile başladı. Xerox Leasing'de altı yıl geçirdikten sonra 2017 yılında Renault Trucks Finans'a katıldı. Başarıları arasında Carlsberg Group'un 20 adet Renault Trucks D Wide Z.E. 26 tonluk kamyonlar.

Jean Francesco Hachler
Set canonical URL
Off