Çözümleri̇mi̇z

Alternatif enerjiler: Vizyonumuz

2min
Renault Trucks T on the road

Vizyonumuz

alternatif-enerji-tablo

Manifestomuz

Kamyonlar için emisyon standartları, otomobiller için emisyon standartlarının yıllarca önündedir. Partiküller, NOx ve diğer tüm kirletici emisyonlar, özellikle mevcut Euro VI-D ile neredeyse sıfıra düşürülmüştür. Eski nesil araçları yenileriyle değiştirmek, bu nedenle hava kirliliğini azaltmak için önemli bir kaldıraçtır.

Küresel ısınmayla mücadele ve sera gazı emisyonlarının azaltılması büyük bir endişe haline geldi. CO2 emisyonlarını azaltmak, sektörümüzün yeni önceliğidir.

Tüm uygulamalarda ve tüm pazarlarda verimli bir şekilde dizelin yerini almanın mükemmel bir alternatifi yoktur. Oynadığımız şey, doğru yerde, doğru enerjiyle doğru nakliye çözümünü önermektir.

Profesyonel bir yakıt olarak dizel, özellikle uzun yıllar baskın bir yakıt olarak kalacağı bölgesel ve uluslararası taşımacılık için nakliye endüstrisinin ihtiyaçlarına iyi bir cevap olmaya devam etmektedir. "Tamamı dizeli" devre dışı bırakmak dizeli reddetmek anlamına gelmez.

Uzun mesafeli taşımacılığın çevresel ayak izini azaltmak için en iyi çözüm, yakıt tüketimini azaltmaya odaklanmaktır. Yeni nesil biyoyakıtlar, özellikle sentetik parafinik yakıtlar (HVO, XTL…) daha fazla CO2 azaltımını da destekleyecektir.

Daha kısa mesafeler veya kentleşmiş alanlara daha yakın yerler için, Sıkıştırılmış Doğal Gaz - CNG - ulaşım endüstrisinin zorluklarına olgun bir yanıt sağlar. Şehir hava kalitesinin iyileştirilmesine katkıda bulunur ve kanıtlanmış bir çözümdür. Bununla birlikte, doğal gaz, dizel ile karşılaştırıldığında emisyonlar açısından toplum tarafından bir atılım beklendiği için bir geçiş enerjisi olmaya devam etmektedir.

Kentsel alanlar için nihai ulaşım çözümü sıfır emisyona ulaşmalıdır. Elektrikli mobilite kesinlikle kentsel uygulamalar için bir çözümdür ve 2025'ten itibaren zorunlu hale gelecektir. 10 yılı aşkın kapsamlı geliştirme faaliyetleri ve bu alandaki müşteri işbirlikleri ile Renault Trucks, elektrikli kamyonları şehirler için yeni standart haline getirmeye hazırlanıyor. i

Set canonical URL
Off