Haberler


01.07.2015

RED BULL RACING TAKIMI İÇİN YEDİ RENAULT TRUCKS T

Yedi Renault Trucks T, Formula 1 Red Bull Racing takımına teslim edildi.

Yedi Renault Trucks T 520 High, Formula 1 Red Bull Racing takımına teslim edildi. Görevleri: Red Bull altyapısını bir Formula 1 Grand Prix yarışından diğerine taşımak.

Yedi treylerin yedi konteyneri Avrupa'nın bir ucundan diğerine taşımasının kendi başına olağanüstü bir yanı yoktur. Ancak bu defa söz konusu yedi konteynerde Formula 1 Red Bull Racing standı uzantısının, bir Grand Prix'den ötekine Avrupa'yı uçtan uca gezen Red Bull Tree House bileşenleri var. Bir gezici atölye ve ofisten oluşan Tree House, Avrupa'daki tüm hafta-sonu yarışlarında Red Bull takımına eşlik eder. Gezici atölyenin dört konteynerinde sadece geleneksel araçlar değil, aynı zamanda istenen parçaları basabilen bir 3D yazıcı da vardır. Yarış  dünyasında, çok süratle çözüm bulabilmek önemlidir. Bundan dolayı Tree House, Red Bull kulübesinin mantıksal bir uzantısıdır. Diğer üç konteyner gezici ofis olarak kullanılır ve 35 kişi alabilir.

Yalnız Renault Trucks araçlarından oluşan bir filo

Bu yedi yeni Renault Trucks T 520 High aracın teslimi ile Red Bull, Renault Trucks ile uzun zamandır devam eden işbirliğini sürdürüyor. Ekipman açısından yedi Renault Trucks T 520 High özellikle iyi donatılmıştır. Euro 6 versiyonu, 520 beygir 13 litrelik en son teknoloji motorla başlayan, 2,05 metre iç yüksekliği ile High Sleeper Cab kabinde biten donanım. Red Bull sürücüleri Optidriver otomatik şanzımanı sayesinde vites değişmelerinin kolaylaştığını gözlemliyor. Ve yavaşlamak da Optibrake+ ve Voith yavaşlatıcılar sayesinde çok kolay.