Haberler


 

27.11.2013

Sezon finaline Renault Trucks damgası

Sezon finaline Renault Trucks damgası

Kamyon yarışları sezonunun son iki yarışında ağırlığını ortaya koyan Renault Trucks - MKR Technology ekibi, İspanya Jarama ve Fransa Le Mans pistlerinde podyuma çıkarak sezon başarılarını iyi sonuçlarla noktaladılar. Jarama pistinde gerçekleştirilen yarışta Markus Bösigner podyum başarısı elde ederken Adam Lacko ise İspanya şampiyonluğu ilan etti. Le Mans Bugatti pistinde Markus Bösiger bitiş çizgisini ilk sırada geçerken takım arkadaşı Adam Lacko ise onu bir saniyeden az bir farkla takip etti.

FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası 2013 sezonu sona erdi. Sezon boyunca başarılı performans sergileyen Renault Trucks MKR-Technology ekibi, sezonun son iki yarışında da podyuma çıkarak gücünü ortaya koydu. Sezon sonu genel takım sıralamasında MKR Technology Avrupa Şampiyonası kürsüsüne üçüncü olarak çıkarken sürücü sıralamasında ise Adam Lacko 227 puanla beşinci, Markus Bösiger de 201 puanla altıncı oldu.

Adam Lacko Jarama’da İspanya Şampiyonu

Pazar günü, üçüncü yarış sırasında bir kazaya karışan Adam Lacko pistten çıkmak zorunda kaldı. Yarış hafta sonu, Pazar gününü dördüncü sırada tamamlayan Markus Bösigner’in elde ettiği podyum başarısı ve Adam Lacko’nun İspanyol Antonio Albacete ve Portekizli Jose Fernandes Teodosio’yu geçerek elde ettiği İspanya Şampiyonu unvanıyla tamamlandı.

Son yarışta ilk iki sıra zaferi

Renault Trucks Le Mans Bugatti pistinde ilk iki sırayı alarak muhteşem bir sezon kapanışı yaptı! Renault Trucks – MKR Technology, Cumartesi günkü ikinci yarışta harika bir performans gösterirken, Markus Bösiger yarışı, takım arkadaşı Adam Lacko'nun bir saniyeden daha az bir farkla önünde kazandı. Pazar günkü yarışta ise, Markus Bösiger bu sefer bir saniyeden az bir farkla yeni bir zaferi kaçırdı ancak yine de oldukça iyi bir ikincilik elde etti.