Haberler


 

09.09.2011

SEKTÖRÜN DUAYENLERİNDEN ALİ ÇİÇEKLİ’NİN TERCİHİ RENAULT TRUCKS OLDU…

LOJİSTİK ve TAŞIMACILIK SEKTÖRÜNÜN DENEYİMLİ İSMİ ALİ ÇİÇEKLİ, 30 YILLIK SEKTÖR DENEYİMİNİN SONUNDA KURDUĞU YENİ ŞİRKETİ ALC LOJİSTİK İÇİN Renault Premium’u TERCİH ETTİ.

ALC Lojistik Renault Premium’u tercih ettiSektörün önde gelen faal isimlerinden ve aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Y.O. Öğretim Görevlisi de olan Ali Çiçekli’ye Horoz Taşıt tarafından 12 adet Renault Premium 460.18T Optidriver+ törenle teslim edildi.

Horoz Taşıt Servis’te gerçekleştirilen teslimat törenine ALC Lojistik kurucusu Ali Çiçekli, Renault Trucks Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Bölge Satış Müdürü Haluk Korucan ve Horoz Taşıt Servis Yönetim Kurulu Başkanı Taner Horoz, Genel Müdür Gürkan Gürbüz ve Araç Satış Direktörü Soner Alperöz katıldılar.

ALC Lojistik Renault Premium’u tercih ettiTeslimat töreninde Renault Trucks araçların anahtarlarını teslim alan Ali Çiçekli Renault Trucks araçlarını seçmelerindeki nedenleri açıklarken 3 önemli etkene dikkat ettiklerini söyledi ve açıkladı :

Birinci etken satın alma maliyeti; satın alacağımız aracın edinme maliyeti ne kadar düşük olursa, sefer başına düşen ve esasında bir çok meslektaşımızın maliyet hesaplarına katmadığı amortisman maliyeti de düşük olacaktır. Bu konuda Renault Trucks emsallerine göre önemli miktarda rekabetçidir. 2. etken yakıt tüketim oranı ; uzun zamandır piyasada kullanımda olan markaların akaryakıt tüketim oranı üzerinde istatistikler tutuyordum.Sonunda Renault Premium’un yakıt tüketimi konusunda diğerlerine oranla daha cimri ve tasarruflu olduğu ortaya çıktı. Akaryakıtta sağlanacak en ufak bir tasarruf bile işletim maliyetimizi önemli ölçüde azaltacaktır. Zira akaryakıt en büyük gider kalemimizdir.Renault Trucks bu konuda önemli bir avantaja sahiptir. 3-etken Modern keknoloji ve servis ; Renault Trucks kullandığı Volvo motor ve yeni teknolojik donanım ile oldukça kaliteli bir araç üretmiştir. Satın aldığımız araçlarda sürücüye kolaylık ve güven sağlayan otomatik şanziman, klima, emniyetli fren sistemi vardır. Aynı şekilde yurt içi ve yurt dışında yaygın servis ağı ve ekonomik servis fiyatlarıyla da Renault Trucks önemli bir avantaja sahiptir.

Ali Çiçekli’ye anahtarları teslim eden Ömer Bursalıoğlu “Ali Bey’in hem sektörün, kamyonun her türlü zorluğunu güçlüğünü, işleyişini bilerek gelip; hem de işin maliyet boyutuna bu kadar hakim olarak yapılan araştırma sonucunda Renault Trucks markasına karar vermiş olması bizim için bu kararın değerini bir kat daha arttırıyor” dedi ve ekledi “ ALC Lojistik gibi yeni başlayan şirketler bizimle başladığı zaman o şirketlerle beraber büyümeyi çok seviyoruz. Bu durum Renault Trucks’ın bir firmayı büyütecek bir marka olduğunu kanıtlıyor. Bugünkü şartlar altında bir lojistik firmasının tüm masrafları arasında en büyük gider kalemini %35-%40 pay ile yakıt oluşturuyor. Bu gider kaleminde uygun araç seçimi ile gelen tasarruf, lojistik firmalarına rekabette çok ciddi bir avantaj sağlıyor.”