Haberler


 

17.02.2012

RUSYA SOĞUKLARINA KARŞI "AŞIRI SOĞUK" TİPİ KERAX

Rus şirketi Rosdorstroy, karayollarının bakım, temizlik ve onarımında görev yapan araç filosunu güçlendirmek için 35 adet "Aşırı Soğuk" donanımlı Renault Kerax satın almayı tercih etti. Böylece Rus şantiyeleri ve maden ocaklarından sonra, Kerax araçlar şimdi de iklim koşullarının sertliğiyle ünlü Saint-Petersbourg şehrini çevreleyen buzlu yollarda ve karlı şantiyelerde uğraş verecekler.

 

RUSYA SOĞUKLARINA KARŞI AŞIRI SOĞUK TİPİ KERAXKerax, yüksek yükleme kapasitesi, pazardaki en iyi yerden yükseklik mesafesi ve mükemmel çekiş gücü sayesinde Rusya’da en çok tercih edilen araçlar arasında bulunuyor. Nitekim, 2009 yılında kazandığı "en iyi endüstriyel araç" ödülünden sonra 2010 yılında da "yılın kamyonu" seçildi.

2011 yılında, Renault Trucks, karayolları onarım, bakım ve temizlik işlerinde uzmanlaşmış, Saint-Petersbourg şehrinde yerleşik Rosdorstroy firmasına 35 adet Kerax 6x4 kamyon teslim etti. Bugün şirketin filosunda bulunan yüze yakın kamyonun üçte birinden fazla kısmı Kerax araçlardan oluşuyor.

380 bg gücünde DXi11 motorlara sahip, 34 ton AYA kapasiteli bu araçlar Saint-Petersbourg ve civarının aşırı sert kış koşullarında görev yapmak üzere "Aşırı Soğuk" paketiyle donatıldılar. Bu paket içerisinde, durmakta olan aracın kolaylıkla çalıştırılabilmesini sağlayan motor yağı ön ısıtma sistemi, -40°C’ye varan sıcaklıklara dayanabilen özel soğutma sıvıları, yakıt ısıtma ünitesi, ayrıca kabin içerisinde sürücüye en üst seviyede güvenlik ve konfor sunan bir bağımsız kalorifer sistemi bulunuyor. Bu Kerax araçlarda aynı zamanda da karayollarındaki buzları temizleme amaçlı buz kırıcılar ve kar küreme tipi donanımlar bulunuyor.