Haberler


 

12.07.2012

Renault Trucks ve Michelin İzmir’in en tasarruflu şoförünü arıyor

Renault Trucks’ın Michelin desteği ile düzenlediği "En Tasarruflu Şoför Hangİ Fİloda?" adlı ekonomİk yakıt tüketİmİ yarışması, 26 Hazİran günü İzmİr’de başladı.

RRenault Trucks ve Michelin İzmir’in en tasarruflu şoförünü arıyor İlki, 2011 yılında Hatay olmak üzere 2012 yılında Mersin ve Antalya düzenlenen “En Tasarruflu Şoför Hangi Filoda?” yarışmasının dördüncüsü, 26 Haziran – 05 Temmuz tarihleri arasında İzmir’de yapılıyor. Yarışmada, ilk üçe giren firma sahipleri Michelin lastik kazanacak.

İzmir ve civar beldelerden 65 lojistik firmasının seçtiği şoförler belirlenen 30 km’lik güzergâhta Michelin X Energy SaverGreen lastiklerle donatılmış Renault Premium 460.19T Optidriver+ otomatik şanzıman çekici ve yüklü treyler ile yarışacaklar.

Renault Trucks’ın sürüş takip sistemi Infomax sonuçlarındaki yakıt tüketim değerleri ile belirlenecek yakıt tasarrufu yarışmasının birincisi 6 adet, ikincisi 4 adet, üçüncüsü 2 adet Michelin lastik kazanacak.

Renault Trucks ve Michelin İzmir’in en tasarruflu şoförünü arıyor“En Tasarruflu Şoför Hangi Filoda ?” yakıt ekonomisi yarışı, 26 Haziran’da Renault Trucks Türkiye Bölge Satış Müdürü Engin Demirel, Michelin Ürün Teknik Müdürü Doğa Yiğit, ve her iki şirketin üst düzey yöneticilerinin katıldığı, tanışma toplantısı ile başladı.

Renault Trucks’ın sürüş takip sistemi Infomax sonuçlarındaki yakıt tüketim değerleri ile belirlenecek yakıt tasarrufu yarışmasının birincisi 6 adet, ikincisi 4 adet, üçüncüsü 2 adet Michelin lastik kazanacak.

Kısaca Renault Trucks

100’den fazla ülkede 15 bine yakin çalışanı ve 1.600’ün üstünde satış ve servis noktasıyla Volvo A.B. Grubu bünyesindeki Renault Trucks dünyanın lider ticari araç üreticilerinden biridir. Hafif ve ağır ticari araçların tasarımcısı, üreticisi ve dağıtımcısı olan Renault Trucks 2,7 tondan 60 tona kadar ticari araçları ile müşterilerinin Teslimat, Dağıtım, Şantiye, Uzun Yol ve Askeri uygulamalar gibi çok çeşitli faaliyetlerine mükemmel bir şekilde uyan pazardaki en geniş araç ve hizmet yelpazesini sunar.

Renault Trucks 2011’de 60.000 adetin üzerinde ticari araç satmıştır.

Renault Trucks kara taşımacılığı sektörü çalışanlarını destekler, korur ve onlara gurur duyabileceği araçlar sunar. Renault Trucks, kara taşımacılığını toplum için gerçekten vazgeçilemeyecek önemde bir meslek olarak görür. Renault Trucks’ın müşterileri, Renault Trucks’ın onlarla kurduğu, şeffaflığa ve karşılıklı bağlılığa dayalı yakın ilişki sayesinde olağanüstü verimlilikten, değerden ve kaliteden istifade edebilmektedirler.

Michelin Energy SaverGreen Lastikleri Hakkında

Ömrü boyunca ana rakiplerinin ortalama sarfiyat değerlerine oranla 100 km’de 1,7 lt daha az yakıt tüketimi sağlayan Michelin X Energy SaverGreen lastikler, diş açılabilirlik ve kaplanabilirlik özellikleri sayesinde tüm Michelin lastikleri gibi uzun ömrüyle dikkat çekiyor ve km başına maliyeti önemli ölçüde azaltıyor.