Haberler


 

02.05.2018

Renault Trucks, Türkiye’de 20.Yılını Kutlarken İnşaat Alanına Odaklanıyor

Renault Trucks, Türkiye’de 20.yılını kutlarken K serisi kamyonları ve satış sonrası hizmetleri ile inşaat sektöründeki iddiasını arttırıyor.

16 ton ve üzeri ticari araçlar sektöründe yakıt tasarrufunda lider çekici ve kamyonları ile ön plana çıkan Renault Trucks, Türkiye’de 20.yılını kutluyor. 2017 yılında tüm dünyada yüzde 4’lük büyümeye imza atan Renault Trucks, Türkiye’deki ithal ticari araç markaları arasında ilk üçte olmayı hedefliyor.

Türkiye’yi ziyaret eden Renault Trucks Kıdemli Başkan Yardımcısı Olivier De Sait Meleuc ve Türkiye Başkanı Sebastien Delepine, ticari araçlar pazarı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin Avrupa ticari araçlar pazarında önemine değinen Renault Trucks Kıdemli Başkan Yardımcısı Olivier De Sait Meleuc; “20 yıldır özenle yürüttüğümüz operasyonlarımız sayesinde Türkiye ticari araçlar pazarında gücümüzü her geçen gün arttırıyoruz. Araçlarımız teknolojileri, performans ve verimlilikleri ile zaten tüm dünyada tercih ediliyor. 2017 yılında globalde yüzde 4 oranında pazar payımızı büyütürken ve Avrupa’da pazar payını en çok arttıran marka olduk. Türkiye’de de yakıt tasarrufunda lider çekici ve kamyonlarımız ile hedeflerimizi büyütüyoruz” diye belirtti.

Pazarın taleplerine de dikkat çeken Olivier De Sait Meleuc; “Ticari araçlar sektörü, ekonominin göstergesidir. Bu anlamda Türkiye’de özellikle lojistik ve inşaat alanlarında büyük bir potansiyel görüyoruz. Son iki yıldır lojistik sektöründe dar bir boğazdan geçilse de 2018’in başından bu yana yine yeşil ışığın yandığını görüyoruz. İnşaat ve alt yapı alanında ise gerçekten büyük yatırımlar söz konusu. Türkiye'de inşaat sektöründeki potansiyel, ticari araçlar pazarına olumlu yansıyor. Renault Trucks olarak K serisi kamyonlarımız ile bu alanda oldukça iddialıyız” diyerek açıkladı.

Türkiye’de 25.000 Renault Trucks araç yollarda

Türkiye’de hali hazırda 25.000 Renault Trucks aracın hizmet sunduğuna değinen Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine, inşaat sektöründe güçlerini arttırdıklarını belirtti. Delepine, Türkiye’de ticari araçlar pazarında çekici ve kamyon dengelerinin değiştiğinin altını çizdi; “Çekici pazarı, 2016 yılında yüzde 51, 2017 yılında yüzde 25 azaldı. Ancak inşaat sektörüne bağlı olarak kamyon pazarı, 2017 yılında yüzde 42 arttı ve bugün pazarın yüzde 48'ini temsil ediyor. Lojistik alanındaki süreçler nedeniyle 2017 yılında uzun yol çekici pazarı daralırken, inşaat ve yeni alt yapı projeleri nedeniyle kamyon pazarı gelişti. Renault Trucks olarak alanında öne çıkan yeni K serisi araçlarımızın 2017’deki global lansmanı ile inşaat segmentinde ciddi bir ivme yakaladık. 2017 yılından bu yana müşterilerimiz ile K serisi araçları test ettik. Pek çok inşaat ve madencilik şirketine K serisi araçlarımızı teslim ettik. 2018 yılında da uzun yol çekicilerin yanı sıra inşaat gamı araçlarımız odak noktamız oluyor. Bundan sonra zorlu sahalarda Renault Trucks kamyonları daha fazla göreceğiz” diye belirtti.

Renault Trucks, inşaat sektöründe atağa kalktı

Dayanıklılık, çalışma konforu, taşıma kapasitesi, çekiş gücü, düşük yakıt tüketimli motorlar, tüm uygulama alanları için kolay üstyapı montajı ve özel satış sonrası hizmetler ile Renault Trucks K serisi kamyonlar, inşaat sektöründeki müşterilerin gereksinimlerini en ideal şekilde karşılamak üzere geliştirildi.

Renault Trucks K serisi, Kamerun'da tomruk taşımacılığından, Umman'da 120 ton yük taşınmasına kadar zorlu koşullarda test edildi. Bu özel kamyonlar, şu ana kadar uygulanan en sıkı ve titiz testlere tabi tutuldu. Sağlamlık anlamında yeni standartlar ortaya koyan Renault Trucks K serisi, tamamı çelik bir tampona, mükemmel bir yerden yükseklik mesafesine ve pazarda mevcut en iyi yaklaşma açısına sahip. Zorlu koşullarda çalışan inşaat ve maden firmalarının gereksinimlerine mükemmel bir çözüm niteliğinde olan K serisi kamyonlar, 120 tona varan bir Brüt Araç Ağırlığı kapasitesi sunuyor.

Sebastien Delepine açıklamasında; “Renault Trucks K serisi, inşaat ve maden alanları için sunulan en gelişmiş araç diyebiliriz. İnşaat, alt yapı projeleri ve maden ocakları gibi zorlu çalışma koşullarına yeni bir boyut kazandıracak K serisi kamyonlarımız, güçlendirilmiş özellikleri ile zorlu sahalarda müşterilerimizin ve sürücülerin işini kolaylaştırıyor. Her türlü arazide olağanüstü bir çekişi garanti ediyor. Renault Trucks K Serisi, motor ve şanzıman torku sayesinde yakıt verimliliğini arttırıyor” dedi.

Renault Trucks, kamyon ve çekicilerinin teknolojik olarak sağladığı yakıt tasarrufunu, satış sonrası hizmetleri ile optimize ediyor. Dolayısıyla hem satın alma, hem de işletme maliyetlerinin en verimli noktada buluşması ile toplam sahip olma maliyeti en ideal hale getiriliyor. Delepine konu ile ilgili olarak; “Türkiye’deki müşterilerimiz de artık satın alma maliyeti kadar toplam sahip olma maliyetini göz önünde bulundurarak alım kararlarını veriyorlar. Araçlarımız ve sunduğumuz satış sonrası hizmetlerimiz ile filoların en ideal toplam sahip olma maliyeti ile operasyonlarını yürütmelerini sağlıyoruz” şeklinde belirtti.