Haberler


 

03.10.2012

RENAULT TRUCKS TÜRKİYE’DEN DEV TESLİMAT

RENAULT TRUCKS TÜRKİYE, 100 ADET PREMIUM 460.18T GV ARACINI MARS LOGISTICS’E TESLİM ETTİ…

RRenault Trucks ve Michelin İzmir’in en tasarruflu şoförünü arıyor Lojistik sektörünün en önemli firmalarından olan Mars Logistics, özmal araçlarından oluşan filosuna 100 adet Renault Trucks Premium 460.18 T GV araç daha ekledi. Mars Logistics’in araç filosunun tümü Renault Trucks marka araçlardan oluşuyor.

Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleştirilen teslimat törenine, Mars Logistics’ten Yönetim Kurulu Başkanı Garip Sahillioğlu ve Taşımacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper Bilgili ve firmanın üst düzey yöneticileri katıldı. Renault Trucks’ı temsilen ise Renault Trucks Türkiye & Ortadoğu Başkanı Mete Büyükakıncı, Finans Direktörü İpek Puntar ve diğer üst düzey yöneticiler törende hazır bulundular.

Törende 100 adet Renault Trucks Premium aracı teslim alan Mars Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Garip Sahillioğlu “UBAK verilerine göre Türkiye’nin en fazla uluslararası nakliye seferi yapan firmasıyız. Uzun yıllardır süregelen işbirliğimiz ve sunduğu yakıt tasarrufundan dolayı 100 adetlik araç alımımızda yine Renault Trucks’ı tercih ettik. Sağladığı yakıt tasarrufu ve yüksek teknolojisi ile Mars Logistics olarak müşterilerimizin memnuniyetini arttıracağımızı ve uluslararası düzeyde rekabetçi koşullara sahip olacağımızı düşünüyoruz” dedi.

Renault Trucks ve Michelin İzmir’in en tasarruflu şoförünü arıyorRenault Trucks Türkiye & Ortadoğu Başkanı Mete Büyükakıncı “Günümüz koşullarında rekabetin artması, teknolojinin gelişmesi ve iş yapma biçimlerinin değişmesi sonucunda, lojistik firmaları maliyetlerini en ince detayına kadar hesaplıyorlar.

Bir lojistik firmasının işletme giderlerinin %30’dan fazlası yakıt tüketiminden kaynaklanmaktadır” dedi ve ekledi; “Renault Trucks olarak müşterilerimize düşük kullanım maliyetleri ve yakıt tasarrufu sağlamaktayız. Ayrıca; uzman eğitmenler tarafından verilen Optifuel Eğitimi ve Infomax sürüş takip sistemi sayesinde araçların verimliliği ve yakıt tüketiminde kalıcı tasarruf elde edilmektedir.”

Mars Logistics’e Renault Trucks markasına göstermiş olduğu güvenden dolayı teşekkür eden Büyükakıncı, tüm Türkiye’ye yayılmış 20 adet satış ve servis noktasıyla lojistik sektörüne en kaliteli hizmeti sunan Renault Trucks’ın her zaman müşterilerinin ve bayi teşkilatının yanında olduğunu ve olacağını vurguladı.

Kısaca Renault Trucks

100’den fazla ülkede 15 bine yakın çalışanı ve 1.600’ün üstünde satış ve servis noktasıyla Volvo A.B. Grubu bünyesindeki Renault Trucks dünyanın lider ticari araç üreticilerinden biridir. Hafif ve ağır ticari araçların tasarımcısı, üreticisi ve dağıtımcısı olan Renault Trucks 2,8 tondan 120 tona kadar ticari araçları ile müşterilerinin Teslimat, Dağıtım, Şantiye, Uzun Yol ve Askeri uygulamalar gibi çok çeşitli faaliyetlerine mükemmel bir şekilde uyan pazardaki en geniş araç ve hizmet yelpazesini sunar.

Renault Trucks 2011’de 60.000 adetin üzerinde ticari araç satmıştır.

Renault Trucks kara taşımacılığı sektörü çalışanlarını destekler, korur ve onlara gurur duyabileceği araçlar sunar. Renault Trucks, kara taşımacılığını toplum için gerçekten vazgeçilemeyecek önemde bir meslek olarak görür. Renault Trucks’ın müşterileri, Renault Trucks’ın onlarla kurduğu, şeffaflığa ve karşılıklı bağlılığa dayalı yakın ilişki sayesinde olağanüstü verimlilikten, değerden ve kaliteden istifade edebilmektedirler.