Haberler


13.02.2012

RENAULT TRUCKS OPTIFUEL ÇÖZÜMLERİ ALMANYA’DA ÖDÜL KAZANDI

Renault Trucks Optifuel Çözümleri Almanya’da « Hizmetler » kategorisinde 2012 yılında gösterdiği sürdürülebilir gelişme dolayısıyla Avrupa taşımacılık ödülünü kazandı.

 

RENAULT TRUCKS OPTIFUEL ÇÖZÜMLERİ ALMANYA’DA ÖDÜL KAZANDIJüri üyeleri bu çözüm sisteminin özellikle nakliyecilerin yakıt tüketimlerini ve taşımacılık faaliyetlerinin çevreye olan etkilerini kalıcı olarak azaltmadaki verimliliğinden etkilendiler.

Almanya’nın Münih şehrindeki yayın kuruluşu Huss-Verlag tarafından organize edilen birinci Sürdürülebilir Gelişme - Avrupa Taşımacılık Ödülü, verimliliği nedeniyle Renault Trucks Optifuel Çözümleri’ne verildi. Bu Renault Trucks hizmeti, yakıt tasarrufunda en iyi Renault Trucks teknolojisi olan Optifuel Technology ile sürücülere yönelik ekonomik sürüş eğitimi Optifuel Eğitim’i ve pazarda bir benzeri bulunmayan yakıt tüketimi ölçüm ve analiz sistemi Optifuel Infomax’ı birleştiriyor. Renault Trucks Almanya teşkilâtının müdürü Stefan Schall, « Hizmetler » kategorisinde verilen ilk ödülü, geçtiğimiz 29 Kasım günü, Münih’teki Alman Müzesinin taşımacılık merkezinde düzenlenen resmi törenle teslim aldı.

RENAULT TRUCKS OPTIFUEL ÇÖZÜMLERİ ALMANYA’DA ÖDÜL KAZANDIBilim, ekonomi, federasyon ve medya çevrelerinin tanınmış temsilcilerinden oluşan jüri, ödülün Renault Trucks Optifuel Çözümleri’ne verilmesi kararında yakıt tasarrufu potansiyelinin özellikle etkili olduğunun altını çizdi.

Jüri ayrıca Renault Trucks’ın yakıt tasarrufu alanındaki öncü rolünü de vurguladı. Optifuel Çözümleri 2007 yılında hizmete sunuldu ve geçen zamanda nakliyecilerin faaliyetlerinin çevreye olan etkilerini azaltmadaki verimliliği kanıtlandı. Ödül töreni vesilesiyle, Optifuel Çözümleri uygulanarak yakıt tasarrufu için özel geliştirilmiş Premium Optifuel aracının sağladığı %6,4 yakıt tasarrufu da (2009 yılında Almanya TÜV kuruluşunca belgelenmiştir) jüri tarafından övgüyle dile getirildi.