Haberler


 

26.09.2013

RENAULT TRUCKS - MKR TECHNOLOGY’DEN ZOLDER’DE ZAFER

RENAULT TRUCKS - MKR TECHNOLOGY’DEN ZOLDER’DE ZAFER

Sonuna yaklaşılan kamyon yarışları sezonunun Zolder’de gerçekleştirilen ayağında Renault Trucks - MKR Technology ekibi pilotu Markus Bösiger son yarışın galibi oldu.

FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası 2013 sezonunun sonuna yaklaşılırken Renault Trucks MKR-Technology ekibi, dört ayaktan oluşan Belçika Zolder pistindeki mücadelenin dördüncüsünü zaferle tamamladı.

Cumartesi yapılan ilk ayakta Renault Trucks MKR-Technology ekibi pilotları rakiplerinden çok talihsizliklerle mücadele etmek zorunda kaldılar. Markus Bösiger günün ilk ayağıda gerçekleşen bir kazaya karışması sonucunda aracının hasar görmesi nedeniyle bir sonraki yarışa katılamadı. Adam Lacko ise aracındaki arızalara rağmen ilk ayağı dördüncü sırada tamamlamayı başardı. Pazar yedek araçla yarışan Markus Bösiger, Zolder ayağının dördüncü etabında damalı bayrağı ilk sırada geçerek ekibin hafta sonunu mükemmel bir şekilde tamamlamasını sağladı.

Renault Trucks – MKR Technology Takımı ile bir sonraki randevu 5-6 Ekim tarihlerinde İspanya’da koşulacak Jarama ayağında gerçekleşecek.

FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası 2013 takvimi:

Tarih

Şehir

Ülke

5 - 6 Ekim

Jarama

İspanya

12 - 13 Ekim

Le Mans

Fransa