Haberler


 

12.07.2012

RENAULT TRUCKS, KOÇASLANLAR OTOMOTİV DÜZCE SATIŞ VE SERVİS MERKEZİNİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

1974 YILINDAN BERİ AĞIR VASITA SEKTÖRÜNDE HİZMET VERMEKTE OLAN KOÇASLANLAR OTOMOTİV, BURSA VE İZMİT’TEN SONRA 3. RENAULT TRUCKS TESİSİNİ DÜZCE’DE AÇTI.

RENAULT TRUCKS, KOÇASLANLAR OTOMOTİV DÜZCE SATIŞ VE SERVİS MERKEZİNİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ. 26 Haziran tarihindeki törenle açılışı gerçekleşen Koçaslanlar Otomotiv Düzce tesisleri, 1.250 m2 servis, 200 m2 showroom, 250 m2 yedek parça ve 2.500 m2 park alanı olmak üzere, toplam 4.200 m2’lik bir alana sahiptir.

Düzce ve civar beldelerden 150’yi aşkın davetlinin katıldığı törende konuşma yapan Renault Trucks EEMEA Bayi ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Jean Mateos “Türkiye, Almanya’dan sonra Avrupa’nın 2. büyük kamyon pazarıdır. Bu nedenle Türkiye’deki varlığımızı yeni bayi yatırımları ile büyüteceğiz.” dedi ve ekledi: “Renault Trucks’a duyduğu güven ve inancın bir göstergesi olan Düzce yatırımı için başta Ahmet Koçaslan olmak üzere tüm Koçaslan ailesine çok teşekkür ederim.”

Renault Trucks Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Mete Büyükakıncı ise “Türkiye'nin önemli geçiş noktalarından birine konumlanmış olan Düzce, stratejik konumu, çok yönlü ekonomik yapısı ve zengin beşeri potansiyeli açısından önemli bir noktadır” dedi ve ekledi:

RENAULT TRUCKS, KOÇASLANLAR OTOMOTİV DÜZCE SATIŞ VE SERVİS MERKEZİNİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ. “2011 senesinin ilk 4 aylık 16 ton üstü Düzce pazarı rakamlarına baktığımız zaman, Renault Trucks % 7,5 olan pazar payını, 2012 yılının ilk 4 ayında %21’lere çıkartmıştır. Aynı dönemlerde çekici pazarında ise Renault Trucks %7 olan pazar payını, 2012’de %23 seviyelerine çıkartmıştır. Hiç şüphesiz bu başarı Koçaslanlar Otomotiv’in servis kalitesine ve müşteri memnuniyetine verdiği önemin bir göstergesidir.”

Türkiye’nin Renault Trucks için çok önemli bir pazar olduğunu dile getiren Büyükakıncı Renault Trucks yatırımlarının büyüyerek devam edeceğinin de altını çizdi.

Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Koçaslan Düzce tesislerinin açılışından duyduğu mutluluğu dile getirdi ve “Türkiye’deki değişen ve gelişen taşımacılık sektörünün yapısına uygun hizmet vermeyi hedefleyen Koçaslanlar Otomotiv sektörün operasyonel maliyetini düşüren, zamanın etkin kullanılmasını sağlayan, hizmet kalitesini arttıran ağır ticari araç ihtiyacını karşılayacak ürünlerin satış ve satış sonrası hizmetlerinin sağlanmasını misyon edinmiştir” dedi.