Haberler


 

24.04.2012

Mıchelın ve Renault Trucks en tasarruflu şoförü arıyor

Michelin ve Renault Trucks’ın birlikte düzenlediği ‘En Tasarruflu Şoför Hangi Filoda’ adlı yakıt ekonomisi yarışması, 16 Nisan’da Mersin’de başladı.

Michelin ve Renault Trucks 2011 yılında, Michelin ve Renault Trucks işbirliğiyle ilki düzenlenen ve yoğun ilgi gören “En Tasarruflu Şoför Hangi Filoda” yarışmasının ikincisi, 16 Nisan -26 Nisan tarihleri arasında Mersin’de yapılacak ve yarışmada, ilk üçe giren şoförler Michelin lastik kazanacak.

50 km’lik parkurda gerçekleştirilecek yarışmaya 60 lojistik firmasından 60 şoför katılacak ve şoförler, Michelin X Energy SaverGreen lastiklerle donatılmış Renault Premium 460.19T Optidriver+ otomatik şanzıman çekici ve yüklü treyler ile yarışacaklar.

En Tasarruflu Şoför Hangi Filoda adlı yakıt ekonomisi yarışması,16 Nisan’da, Mersin’de, Michelin Ürün Teknik Müdürü Doğa Yiğit, Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu ve her iki şirketin üst düzey yöneticilerinin katıldığı, tanışma toplantısı ile başladı.

Michelin ve Renault Trucks Renault Trucks’ın sürüş takip sistemi Infomax sonuçlarındaki yakıt tüketim değerleri ile belirlenecek yakıt tasarrufu yarışmasının birincisi 6 adet, ikincisi 4 adet, üçüncüsü 2 adet Michelin lastik kazanacak.

Michelin Energy SaverGreen Lastikleri Hakkında

Ömrü boyunca ana rakiplerinin ortalama sarfiyat değerlerine oranla 100 km’de 1,7 lt daha az yakıt tüketimi sağlayan Michelin X Energy SaverGreen lastikler, diş açılabilirlik ve kaplanabilirlik özellikleri sayesinde tüm Michelin lastikleri gibi uzun ömrüyle dikkat çekiyor ve km başına maliyeti önemli ölçüde azaltıyor.