Haberler


 

30.04.2012

MERSİN’İN EN TASARRUFLU ŞOFÖRÜ BELİRLENDİ!

Renault Trucks’ın Michelin desteği ile düzenlediği “En Tasarruflu Şoför Hangi Filo’da?” yarışması, 26 Nisan günü Mersin’de gerçekleştirilen final ile sona erdi.

MERSİN’İN EN TASARRUFLU ŞOFÖRÜ BELİRLENDİ!16-25 Nisan tarihleri arasında Mersin ve civar beldelerden yarışmaya katılan toplam 73 lojistik firmasının seçtiği şoförler, Michelin X Energy SaverGreen lastik serisi donanımlı ve toplam 35 ton ağırlığa sahip Renault Premium 460.19T Optidriver+ otomatik şanzıman çekici ve treyler ile yarıştılar.

Renault Trucks’ın sürüş takip sistemi Infomax raporlarındaki yakıt tüketim değerlerine göre belirlenen, her günün birincileri 26 Nisan günü final yarışına katılmaya hak kazandılar.

Birinciye 6 adet, ikinciye 4 adet, üçüncüye 2 adet Michelin lastik hediye edilen yarışmada Sezar Global Lojistik’ten Müslüm Akbıyık, 62,7 kilometre hız, 23,1 litre yakıt tüketimi ve 48:47 dakikalık zaman değeriyle birinci gelirken; Altu Lojistik’ten Muhsin Arabacı, 61,7 kilometre ortalama hız, 23.7 litre yakıt tüketimi, 49:34 bitirme zamanı ile ikinci; 61,7 kilometre ortala hız, 23.8 litre yakıt tüketimi ve 49:37 bitirme zamanı ile de Arslan Nakliyat’tan Mesut Arslan üçüncülüğü kazandı.

MERSİN’İN EN TASARRUFLU ŞOFÖRÜ BELİRLENDİ!Yarışmanın ardından gerçekleşen ödül törenine Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Michelin Lastikleri Ağır Vasıta Satış Direktörü Daniel Loiseau, Michelin Lastikleri Orjinal Ekipman Satış Müdürü Ali Murat Yıldırım, İmam Kayalı Oğulları Yönetim Kurulu Genel Müdürü Ahmet Daşar katıldı.

Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu 73 firmadan 73 şoförün çok iyi bir mücadele ortaya koyduklarını belirterek yarışmacıları tebrik etti ve yakıt tasarrufunda lider Renault Trucks'ın, uzman eğitmenler tarafından verilen Optifuel Eğitimi ile Infomax sürüş takip sisteminin araçların verimliliği ve yakıt tüketiminde kalıcı tasarruf sağlanmasına yardımcı olduğunu belirtti.

Michelin Lastikleri Ağır Vasıta Satış Direktörü Daniel Loiseau da en iyi yakıt performansı gösteren Renault Trucks ile işbirliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Michelin’in temel hedeflerinden birinin maliyeti düşürecek lastikler üretmek olduğunu ve yeni kamyon serisi lastiği Michelin Xenerji Saver Green ile tek başına lastik farkı 100 km’de 1.7 lt yakıt tüketimi sağlandığını sözlerine ekledi.