Haberler


 

11.04.2011

LOJİSTİK SEKTÖRÜNÜN LİDERİ OMSAN LOJİSTİK TERCİHİNİ RENAULT TRUCKS’TAN YANA KULLANDI…

OMSAN LOJİSTİK,121 Adet Renault Trucks Premium Euro 5 Çekİcİ AracINI Törenle Bursa Karsan FabrİkasI’nda Teslİm AldI...

Omsan Lojistik1978 yılında kurulan ve Türkiye’nin en büyük karayolu filolarından birine sahip olan OMSAN Lojistik’in 659 adet olan motorlu araç sayısı, filosuna 121 yeni Renault Premium çekicinin katılımıyla % 18 artarak 780 adede ulaşmıştır. Karayolu filosunun büyüklüğüyle Türkiye’nin lider lojistik firması konumuna gelen OMSAN’ın gerçekleştirdiği son araç yatırımı ile filosundaki Türk plakalı çekicilerinin ortalama yaşı % 21 oranında gençleşmiştir.

Renault Trucks Premium araçların teslimatı Karsan fabrikalarında Omsan Lojistik Genel Müdürü Osman Küçükertan, Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Dominique Pollien, Karsan Otomotiv CEO’su Murat Selek ve firmaların üst düzey yöneticilerinin katılımı ile gerçekleşti.

Düzenlenen teslimat töreni ve basın toplantısında konuşan Omsan Lojistik Genel Müdürü Osman Küçükertan, “Renault Trucks Türkiye ile toplam 121 adet Premium marka çekici anlaşması yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. Günümüzün ağır rekabet koşullarında, firmaların müşterilerine sundukları hizmetlerde kalite ve yetkinliklerini artırma zorunluluğunun yanı sıra onlara en ekonomik fırsatları sunmanın önemi de büyüktür. Bu sebeple filomuza katmayı düşündüğümüz araçların ne denli yakıt tasarrufu sağladığı bizim için önemli bir kriter olmuştur.” dedi. Renault Trucks Türkiye’nin başarısındaki Türk otomotiv sektörünün en önemli aktörlerinden olan Karsan Otomotiv’in sahip olduğu uzmanlık, deneyim ve ileri teknoloji üretim imkânlarından övgüyle bahseden Osman Küçükertan, Karsan ile çalışmaktan da gurur duyduklarını belirtti.

Omsan LojistikKarsan Otomotiv CEO’su Murat Selek ise fabrikalarında yapılan törende yaptığı konuşmada “Temmuz 2007 yılında Renault Trucks ile başlattığımız uzun vadeli anlaşmamız gereği Mart 2009 yılından bu yana Bursa Akçalar fabrikasında Renault Trucks’a özel tahsis edilen üretim hatlarında üretimimizi sürdürüyoruz. Bu işbirliği çerçevesinde fabrikamız Renault Trucks ile endüstriyel faaliyetlerde tam bir entegrasyon içinde ve Renault Trucks standartları dahilinde üretim yapmaktadır. Bugün burada teslimatını yaptığımız Renault Trucks Premium’ların ilk partisinin Karsan tesislerinde üstün kalite standartlarıyla titizlik ile üretilmesinin gururunu yaşıyorum” dedi.

Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Dominique Pollien ise yaptığı konuşmada 2009 yılında Karsan ile yaptıkları işbirliğini vurgulayarak “Her yıl kapasitemizi arttırarak sürdürdüğümüz Karsan fabrikasındaki üretimimiz, Fransa’da uygulanan üretim süreçleriyle tamamen aynı özellikleri taşıyor. Karsan fabrikalarındaki üretim hattımız, Renault Trucks üretim sistemine mükemmel bir uyum sağlayarak, Avrupa Kalitesi ile Türkiye’de üretim yapıyor . Memnuniyetle belirtmek isterim ki , 2011 senesinde Karsan Üretim Kalitesi, Renault Trucks Avrupa’nın Karsan’a öngördüğü kalite hedeflerinin % 20 üstünde gerçekleşmiştir. Renault Trucks Premium araçları hepinizin bildiği gibi Yakıt Tasarrufunda lider. Bu liderliğimiz pek çok bağımsız rekabet testleri ile de onaylandı. Lojistik sektörü ekonomideki gelişmelerin en önemli göstergesidir, bu boyuttaki alımlar sektöre ve ekonomiye devinim kazandırır. 121 adet Renault Trucks Premium, Omsan Lojistik’e 5 yıllık bakım onarım hizmet paketi ile birlikte teslim ediliyor. Aracın kalitesi ve düşük işletme maliyetlerinin bir göstergesi olan bu paket Renault Trucks’ın bir kez daha müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunduğunun ispatıdır. "Yakıt tasarrufunda lider", "Avrupa Kalitesi ile Türkiye’de Üretim” seçimlerinden dolayı Omsan’ı kutluyorum." dedi.


ARAÇ ÖZELLİKLERİ

  • Premium 430.18T GV 4x2 çekici (21)

1800 devir/dakika’da 430 bg. üreten DXi 11 Euro 5 motor
950-1400 devir/dakika aralığında sabit 2040 Nm tork
Optidriver robotize otomatik şanzıman
Optibrake motor freni (303 kW yavaşlatma gücü)
EBS Full fren sistemi (ABS+ASR+ESP)
Beyaz renk
Klima
380+315 lt; toplam 695 lt. yakıt deposu

  • Premium 430.19T 4x2 Araç Taşıyıcı Çekici (100)

1800 devir/dakika’da 430 bg. üreten DXi 11 Euro 5 motor
950-1400 devir/dakika aralığında sabit 2040 Nm tork
Optidriver robotize otomatik şanzıman
Optibrake motor freni (303 kW yavaşlatma gücü)
EBS Full fren sistemi (ABS+ASR+ESP)
Beyaz renk
Klima
570 lt. yakıt deposu