Haberler


18.11.2011

HATAY’IN EN TASARRUFLU ŞOFÖRÜ BELİRLENDİ!

Renault Trucks’ın Michelin desteği ile düzenledİğİ “En Tasarruflu Şoför Hangİ Filo’da yarışması, 27 Ekİm günü Hatay’da gerçekleştİrİlen fİnal İle sona erdİ.

HATAY’IN EN TASARRUFLU ŞOFÖRÜ BELİRLENDİ!18-27 Ekim tarihleri arasında Hatay ve civar beldelerden yarışmaya katılan toplam 73 lojistik firmasının seçtiği şoförler, Michelin X Energy SaverGreen lastik serisi donanımlı ve toplam 36 ton ağırlığa sahip Renault Premium 460.19T Optidriver+ otomatik şanzıman çekici ve treyler ile yarıştılar.

Renault Trucks’ın sürüş takip sistemi Infomax raporlarındaki yakıt tüketim değerlerine göre belirlenen, her günün birincileri 27 Ekim günü final yarışına katılmaya hak kazandılar.

Birinciye 6 adet, ikinciye 4 adet, üçüncüye 2 adet Michelin lastik hediye edilen yarışmayı Kırık Uluslararası Taşımacıktan Ali Simsar, 63 kilometre hız , 23.3 litre yakıt tüketimi ve 39:10 dakikalık zaman değeriyle birinci gelirken; Gülsan Uluslararası Taşımacılık’tan Fevzi Gül, 65 kilometre ortalama hız, 23.4 litre yakıt tüketimi, 37:59 bitirme zamanı ile ikinci; 64,5 kilometre ortala hız, 23.5 litre yakıt tüketimi ve 37:33 bitirme zamanı ile de Elifcan Uluslararası Taşımacılık’tan İbrahim Sertel üçüncülüğü kazandı.

HATAY’IN EN TASARRUFLU ŞOFÖRÜ BELİRLENDİ!Yarışmanın ardından gerçekleşen ödül törenine Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Dominique Pollien, Michelin Lastikleri Ağır Vasıta Satış Direktörü Daniel Loiseau, Renault Trucks Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Michelin Lastikleri Pazarlama ve İletişim Direktörü Sertan Akçagöz,Michelin Lastikleri Orjinal Ekipman Satış Müdürü Ali Murat Yıldırım, İmam Kayalı Oğulları Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Mazıcıoğlu, Şube Müdürü Ali Karaali katıldı.

Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Dominique Pollien, bu yarışmayı nakliye dünyasının en önemli yıldızlarından olan Hatay'da yapmaktan çok gururlu olduklarını söyleyerek, 73 firmadan 73 şoförün çok iyi bir mücadele ortaya koyduklarını belirterek yarışmacıları tebrik etti ve sözlerine şöyle devam etti. “Yakıt tasarrufunda lider Renault Premium 460 Optidriver ile Michelin X Energy SaverGreen lastikleri yakıt tasarrufunda çok iyi bir ikili oluştururken çevreyi de koruyorlar”

HATAY’IN EN TASARRUFLU ŞOFÖRÜ BELİRLENDİ!Michelin Lastikleri Ağır Vasıta Satış Direktörü Daniel Loiseau da en iyi yakıt performansı gösteren Renault Trucks ile işbirliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Michelin’in temel hedeflerinden birinin maliyeti düşürecek lastikler üretmek olduğunu ve yeni kamyon serisi lastiği Michelin Xenerji Saver Green ile tek başına lastik farkı 100 km’de 1.7 lt yakıt tüketimi sağlandığını sözlerine ekledi.

Renault Trucks Satış Direktörü Ömer Bursaloğlu ise 73 şoförün de elde ettiği yakıt tüketimi değerleri arasında önemli farkların olmadığını açıkladı ve yakıt tasarrufunda lider Renault Trucks'ın, uzman eğitmenler tarafından verilen Optifuel eğitimi ile Infomax sürüş takip sisteminin araçların verimliliği ve yakıt tüketiminde kalıcı tasarruf sağlanmasına yardımcı olduğunu belirtti.