Haberler


 

05.01.2011

AVRUPA TAŞIMACILIK ÖDÜLLERİNİN İNOVASYON KATEGORİSİNDEKİ GALİBİ RENAULT TRUCKS….

Madrid’de yapılan onbeşinci “Avrupa Taşımacılık Ödüllerinin” inovasyon kategorisindeki ödülüne jüri, Renault Trucks Premium Optifuel’i layık gördü…

vrupa Taşımacılık ÖdülleriHaziran 2009 yılında müşterilerin yakıt tüketimini azaltmak üzere satışa sunulan Renault Trucks Optifuel Premium ile Renault Trucks, yakıt tüketimini azaltmak üzere tasarlanmış donanım ve hizmetleri barındıran kamyonu sunan ilk üretici oldu. Bu orijinal fikir Madrid’de yapılan on beşinci Avrupa Taşımacılık Ödülleri çerçevesinde ödüle layık görüldü. Premium Optifuel için jüri görüşünü şu şekilde ifade etti: "yakıt tüketimini ortalama %6,4 düzeyinde azaltarak gürültü ve kirletici gaz emisyonlarını düşürmenin mümkün olduğunu gösteren akıllı bir teknoloji ve bilgisayar harmanına sahip bir araç".

Her yılın geleneksel olarak yapılan ve bu yıl 15.'si gerçekleşen Avrupa Taşımacılık Ödülleri çerçevesinde, bu sektörden gelen profesyonellerden oluşan jüri Avrupa Inovasyon ödülünü teknoloji ve hizmetleri yakıt ekonomisi için harmanlayan Premium Optifuel aracı nedeniyle Renault Trucks’a verdi. Taşımacılık sektöründen profesyoneller, İspanya yük taşımacılığı konfederasyonu (CETM) ile "Transport Professionel" dergisinden gazetecilerden oluşan jüri bu yenilikçi yönü şöyle ifade etti: “yakıt tüketimini ortalama %6,4 düzeyinde azaltarak gürültü ve kirletici gaz emisyonlarını düşürmenin mümkün olduğunu gösteren akıllı bir teknoloji ve bilgisayar harmanına sahip bir araç ve gerçek bir yenilik”. %6,4 rakamı bir alman bağımsız kuruluşu olan TÜV tarafından da onaylandı.

Renault Trucks yetkilileri bu ödülü değerlendirirken "maliyetlerini basit, etkili ve kalıcı bir şekilde kısmak için müşteriye sunulan Optifuel Programının sürekli geliştirilmesi ve tüketimin optimizasyonu için yıllardır harcanan emeğin bir karşılığıdır bu ödül" şeklinde görüşlerini belirttiler.