Haberler


 

05.03.2014

ATAKO TAŞIMACILIK, FİLOSUNU 10 ADET RENAULT TRUCKS PREMIUM ÇEKİCİ İLE YENİLİYOR

ATAKO TAŞIMACILIK, FİLOSUNU 10 ADET RENAULT TRUCKS PREMIUM ÇEKİCİ İLE YENİLİYOR

Atako Taşımacılık ve Denizcilik A.Ş., teslimatını İmam Kayalı Oğulları Otomotiv A.Ş.’nin gerçekleştirdiği 10 adet Renault Trucks Premium 460.19 T 4x2 Optidriver çekici ile filosundaki araç sayısını 64’e yükseltti.

1965 yılından bu yana kara taşımacılığı, konteyner terminali, lojistik hizmetleri ve gemi acenteliği hizmetleri sunan İstanbul merkezli Atako Taşımacılık ve Denizcilik A.Ş., filosuna 10 adet Premium 460.19 T 4x2 Optidriver model Renault Trucks çekici kattı. Böylece 1999 yılından beri Renault Trucks ile yola devam eden Atako Taşımacılık ve Denizcilik A.Ş. sorunsuz bir şekilde bir milyon km’yi kateden Renault Trucks çekicilerini Renault 460.19T Premium araçlarla yenileyerek filo sayısını 64’e yükseltti.

Teslimatta Renault Trucks Türkiye adına Güney Doğu Bölge Satış Müdürü Abdullah İsmet Direk, İmam Kayalı Oğulları adına Mersin Satış Şefi Sinan Karaman, Atako Taşımacılık ve Denizcilik A.Ş. adına ise Filo Müdürü Bora Şahin hazır bulundular.

Şahin, “Öncelikle firmamızın doğaya olan hassasiyetine uygun olan daha düşük emisyon ve partikül salınımı yapan Renault Trucks  E-5 EEV  araçlarının alımını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yenilemesi yapılan Renault Trucks araçlarımızın, 14 yılı aşkın zamanda bir milyon km’ye varan motor dayanıklılığı firmamızın Renault Trucks markasını tercih etmesinin en önemli nedenlerinden biridir. Yapmış olduğumuz çalışma neticesinde Renault Trucks 460 EEV otomatik şanzımanlı çekicinin sağladığı yakıt ekonomisinin diğer markalara kıyasla daha üstün ve bölgemizdeki servis ağının gelişmiş olması, Renault Trucks ile işbirliğimizin devamında ana neden olmuştur. Ayrıca servislerinin sunduğu 7/24 hizmetten de oldukça memnunuz. Geçmişte olduğu gibi yolumuza  Renault Trucks ile devam edeceğiz,” dedi.

Direk ise Atako ile yapılan ortak çalışmanın neticesinde, Renault Trucks araçlarının rakipleriyle yapılan yol testlerinde yakıtta avantaj sağladığını bir kere daha ispat ettiklerini,  Atako’nun karar kıldığı 460 EEV otomatik araçların düşük devirlerde yüksek  tork üretmesi, aracın yol tutuşu, motor freninin kuvetli olması rakiplerine karşı tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi olduğunu belirterek, “ E-5 EEV 460 otomatik şanzımanlı çekicimiz, düşük işletim maliyeti ve çevreye olan uyumu nedeniyle hem iş ortaklarımız hem de çevre için vazgeçilmezdir. Atako Denizcilik ve Taşımacılık A.Ş’nin, 50 yılı aşan deneyimleriyle birkez daha bizimle çalışmaya devam edeceklerini taahhüt etmeleri bizi oldukça gururlandırıyor,” dedi.