Haberler


24.10.2012

Dünya Gıda Programı

RENAULT TRUCKS AFRİKA’DA GÖREVDE

Renault Trucks, Dünya Gıda Programına görevlerini yerine getirmede yardım etmek için, gezici bir eğitim birimini, WFP’nin tamir ustalarına en son bakım teknikleri üzerine eğitim vermek üzere üç ay süreyle beş Doğu Afrika ülkesine yolluyor. Renault Trucks'ın WFP yanında sorumluluk üstlenmesini vurgulayan bir görev, kamyonu muhtaç halk kitlelerinin ihtiyaçlarının en yakınına getiren bir serüven.

Dünya Gıda Programı, Birleşmiş Milletlerin ana görevi dünyadaki açlıkla mücadele olan bu kuruluşu, dünyanın en yoksun bölgelerinde gıda erişimini sağlamaktadır. Bu yüzden acil durumdaki toplulukların yanıbaşına gitmek için kamyonlar lojistik sistemin merkezinde yer almaktadır. Bunların arasında en ağır koşullar altında gıdaların taşınmasını sağlayan yüzün üzerinde Renault Trucks kamyonu vardır.

Bunların çalışmasını kolaylaştırmak için Renault Trucks daha da ileri gidiyor. Üretici olarak Renault Trucks, iyi bakılan kamyonların işlevlerini gerçekleştirmek için daha yüksek bir mobilite sağladıklarını bilir. Bunun için, gezici eğitim aracı olarak yapılandırılan bir Kerax 6x6 kamyon ve bir teknisyenler ekibi, ağır vasıta bakım ve onarımı alanındaki uzmanlıklarını, WFP’nin Doğu Afrikadaki tamir ustalarına aktarmak üzere üretici tarafından görevlendirilmiştir. WFP personelini çalıştıkları yerlerin hemen yanında eğitmek için Güney Sudan, Ruanda ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nden geçerek Uganda’dan Burundi’ye uzanan bu serüven üç ay sürecektir.

Bununla Renault Trucks, ağır vasıta üretimi konusundaki uzmanlığından Dünya Gıda Programı eylemini yararlandırarak sorumluluk anlayışını ve özel bağlarının olduğu Afrika kıtasının gelişimine katkıda bulunma azmini sergilemektedir.

Renault Trucks, dünyanın en yoksul bölgelerinde hayatları kurtarmak için çoğunlukla ana bağlantı olan kamyonun devam edegelen rolünü destekliyor.

 

Bazı sayılarla Dünya Gıda Programı:

  • Gıda maddeleri gereksinimi karşılanan 90 milyon insan
  • 74 Ülkede mevcut
  • Dünyada 11,000 çalışanı var
  • 3000 depo
  • 40 gemi
  • 60 uçak
  • 5000 kamyon