Haberler


 

04.08.2010

RENAULT TRUCKS TESLİMATLARI HIZ KESMİYOR

ELMAS GRUP, FİLOSUNA 10 ADET RENAULT PREMİUM 460 OPTIDRIVER ÇEKİCİ KATTI...

ELMAS GRUPAvrupa'nın tüm ülkeleriyle, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetler'e karayoluyla gerçekleştirilen ihracat ve ithalatın lojistik hizmetlerini yürüten Elmas Grup Lojistik, yeni yatırımı ile filosuna yine 10 yeni Renault-Trucks marka çekici kattı.

Arkas Otomotiv İzmir tesislerinde gerçekleştirilen teslimat töreninde Elmas Grup Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Elmasoğlu, Genel Müdürü Akın Kastaş ve Renault Trucks Türkiye Bölge Müdürü Engin Demirel ile Arkas Otomotiv Satış ve Pazarlama Müdürü Orhan Genel hazır bulundu.


Törende yaptığı konuşmadaElmas Grup Lojistik Yönetim kurulu Başkanı Cemal Elmasoğlu, ‘’Renault Trucks ve Arkas Otomotiv ile 2 yıl önce başladığımız işbirliğiyle araç yatırımlarımıza devam ediyoruz, 2010 yılının ilk çeyreğinde yaptığımız anlaşmayla, 10 adet Renault Premium 460 Optidriver satın alarak, filomuzu güçlendirmek, Avrupa Birliği'nin karayolu taşımacılığı kriterlerine uyum sağlamayı amaçlıyoruz. Euro 5 motorlu yeni araçların Avrupa otobanlarında sağlayacağı maliyet avantajlarından faydalanacağız’’ dedi. Yeni teknolojilerle ve geliştirilmiş Euro 5 normlarındaki motorların lojistik firmalarının ana maliyet kalemi olan akaryakıt giderlerini de önemli ölçüde azalttığını hatırlatan Cemal Elmasoğlu, yeni yatırımla yüzde 4 - 5 oranında akaryakıt tasarrufu sağlayacaklarını dile getirdi.

Renault-Trucks Türkiye Bölge Müdürü Engin Demirel, Elmas Grup Lojistik’in sektörün konusunda öncü ve uzman kuruluşu olmasının yanında her zaman yeniliklerin öncüsü oldugunu belirtti. Müşterilerinin çözüm ortağı olan ve en hızlı ekonomik hizmeti sunabilen Arkas Otomotiv ile birlikte bölgede verilen en iyi hizmeti gerçekleştirdiklerini ve taşımacılar ile filolarının vazgeçilmez çekici markası olduklarını belirtti.

Demirel, yakıt tasarrufunda tüm rakiplerine göre bir adım önde olduklarını bir kez daha belirterek, “Yeni Renault Premium Euro 5, Optidriver ile yakıt tüketiminde her 100 kilometrede 1,6 litre tasarruf, yılda araç başı 2bin 400 litre ve toplam 7 bin TL kazanç anlamına geliyor. Renault-Trucks Premium Euro5, rakiplerine göre en ekonomik yakıt tüketimi sağlarken performansından ödün vermeyerek daha fazla motor gücü, daha yüksek tork ve daha iyi bir ticari hız ile kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarını karşılayan tek araç oluyor, yeni araçların Elmas Grup Lojistik için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.