Haberler


 

23.06.2010

RENAULT TRUCKS, PREMİUM EURO 5 KAMYONLARINI TÜM TÜRKİYE İLE TANIŞTIRDI

RENAULT TRUCKS, MART ve NİSAN AYLARINDA TÜRKİYE ÇAPINDA 15 İLİ DOLAŞARAK "YAKIT TASARRUFUNDA LİDER" PREMIUM EURO 5 KAMYONLARINI TANITTI.

PREMİUM EURO 55 Mart tarihinde İstanbul Basın lansmanı ile başlayan, Yeni Renault Premium E5 Türkiye turu İzmit, Bursa, Eskişehir, Denizli, İzmir, Antalya, Konya, Ankara, Kayseri, Adana, Hatay, Gaziantep, Erzurum, Trabzon ve Samsun olmak üzere 15 ilde bayilerin katılımı ile gerçekleşti. Yakıt ekonomisinde lider 430 ve 460 beygir Yeni Premium Euro 5 araçlar müşterilerin ilgi odağı oldu.

15 ilde, yaklaşık 3000 müşteriye tanıtılan Yeni Renault Premium Euro5 rakiplerine göre daha ekonomik yakıt tüketimi sağlarken performansından ödün vermeyerek daha fazla motor gücü, daha yüksek tork ve daha iyi bir ticari hız ile kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşıladığı, Renault Trucks Türkiye yetkilileri tarafından detaylı bir şekilde anlatıldı.

Özel bir filonun harcamalarının yaklaşık %30’unun yakıt tüketiminden kaynaklandığı göz önünde bulundurulduğunda, Yeni Renault Premium Euro 5, 100 km’de yaklaşık 1.6 litre, yılda 150.000 km yol kateden bir kamyonda, 2400 lt yakıt ve günümüz değerleriyle yılda 7000 TL, yakıt tasarrufu ile dikkatleri üzerine çekti.

Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Dominique Pollien Türkiye turu ile ilgili yaptığı açıklamada Türkiye turu boyunca, ürünümüzün sağladığı kazancı müşterilerimize yüzyüze anlatma fırsatı bulduk. Yeni Renault Premium Euro 5’in sağladığı 100 km’de 1.6 litrelik yakıt tasarrufu ile rakiplerimiz arasında Renault Trucks’ın Yakıt tasarrufunda lider olduğunu bir kez daha vurguladık.