Haberler


 

14.06.2010

RENAULT TRUCKS , ŞANTİYE GAMININ PROFESYONELLERİ İÇİN FRANSA’DA YENİ NESİL ARAÇLARI İLE BİRLİKTE DENEME SÜRÜŞÜ DÜZENLEDİ

Renault Trucks şantiye gamını daha yakından tanımaları amacı ile Fransa Montalieu de bulunan ve tüm  Fransa ya inşaat  ve hafriyat sektörüne operatör yetiştiren akademinin Vallee  Bleue’de arazi pistindeki deneme sürüşüne katıldılar....

Renault Trucks Avrupa, uzun süren satış görüşmeleri yapmaktansa, deneme sürüşü yapılmasının daha ikna edici olduğu varsayımı ile hareket ederek , potansiyel ve mevcut müşterilerini Şantiye gamındaki araçlarını bizzat denemeleri için Fransa’da her ülke için ayrı ayrı organize ettiği “Şantiye Araçları Günlerine” davet etti.


Türkiye Renault Trucks Bölge Satış Müdürü Hakkı Işınak ve Filo Satış Yönetiminden Alp Tükenmez’in eşliğinde , geziye Türkiye’den 11 adet müşteri ve potansiyel müşteri temsilcileri katıldı. Bir gün süren test sürüşü aktiviteleri süresince , müşteriler araçların kalitesini gerçek çalışma şartları altında arazide test ederek görme fırsatı yakaladılar. Deneme sürüşünde Optidriver robotize şanzıman bulunan Kerax 6x4 ve 8x4 araçlarının yanı sıra, bu seriye yeni eklenen Premium Lander 8x2*6 ve Premium Lander OptiTrack’ı da deneyerek, Renault Trucks’ın bu alandaki uzmanlığını yakından gördüler. Bridgestone ile ortaklaşa olarak gerçekleştirilen bu etkinliklerde Şantiye gamındaki araçlarla ilkbahar ve yaz aylarında gerçek çalışma şartları altında Montalieu, Vallee Bleue “arazi” pistinde deneme sürüşü yaptılar. Ayrıca Cape to Cape macerasının ayrılmaz bir parçası olan ralli tipi Kerax 6x6 ve Cape to Cape Sherpa 2 4x4 araçlarını deneme şansı elde ettiler.

Aktivitenin ikinci gününde gerçekleştirilen demo ve workshoplarda ise Premium Lander "çekici" konfigürasyonlarında bulunan OptiTrack versiyonu hakkında bilgilendirilerek, şantiye sürücülerinin aracı engebeli arazilerde rahatça sürebilmeleri ve karlı hava şartlarında aracı daha güvenli bir şekilde kullanabilmeleri için sadece kontrol panelindeki bir düğmeye basmak suretiyle “tüm tekerleklerden çeker” moduna geçerek ilave çekiş gücü sağlaması konusundaki tanıtımları izlediler.Optifuel Çözümleri ve Teknolojilerinin sunduğu ayrıcalıkları ve tasarruf fırsatlarını daha da yakından tanıdılar.

Katılan müşterilerin tümü, doğrudan kendi iş alanları ile ilgili bu kadar faydalı bilgiyi elde etmekten ve deneme fırsatı yakalamaktan çok mutlu olduklarını ve gezinin gerçekten çok faydalı ve verimli geçtiğini belirttiler.