Haberler


 

14.06.2010

BMW SAUBER TAKIMININ LOJİSTİĞİ RENAULT TRUCKS’A EMANET

Renault Trucks BMW Sauber takımı ile imzaladığı ortaklık anlaşması ile padoklardaki yerini sağlamlaştırıyor.

Formula 1 BMW Sauber Takımının Lojistiği Renault Trucks'a EmanetFormula 1 yarışlarının lojistik faaliyetleri kapsamında kamyonlar F1 yarış arabalarını ve ekipmanlarını sezon boyunca dünyanın tüm pistlerine taşırlar. Renault Trucks, İsviçreli Thomann Nutzfahrzeuge AG aracılığı ile imzaladığı ortaklık sözleşmesi ile F1 Peter Stauber takımının resmi kamyon tedarikçisi oldu. Padoklardaki yerini sağlamlaştıran Renault Trucks sezon boyunca dört adet Magnum, on Premium ve bir adet Midlum marka olmak üzere 15 adet Renault Trucks aracı ile Avrupa’da gerçekleşen dokuz Grand Prix Dünya şampiyonasına BMW Sauber takımının araçlarını ve ekipmanlarını taşıyor.


9 Mayıs tarihindeki İspanya Grand Prix ile start alan 2010 Avrupa sezonu için yapılan ortaklık anlaşması töreninde konuşan BMW Sauber F1 takımının patronu Peter Sauber “ Yenilikçi çözümler sunarak hızlı bir şekilde harekete geçebilmek Formula 1 yarışları açısından son derece kritik bir öneme sahiptir. Ayrıca güvenilir, yüksek kaliteli kamyonlara da sahip olmak lojistik açısından güvenilirlik ve süreklilik sağlar. Eminim ki bu ortaklık her iki taraf içinde verimli olacaktır” dedi.

Renault Trucks, kara taşımacılığını araba yarışları ile birleştirmekten ve bu kategoride değerini kanıtlama fırsatı yakalamaktan olağanüstü bir memnuniyet duymaktadır.