Haberler


 

26.12.2012

İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN ÖNDE GELENLERİ RENAULT TRUCKS’I TERCİH EDİYOR.

Yakıt tasarrufunda lİder Renault Trucks, Kerax ve Premium Lander kamyon ve çekİcİ modellerİ İle

Yakıt tasarrufunda lider Renault Trucks, Kerax ve Premium Lander kamyon ve çekici modelleri ile inşaat sektörünün ihtiyaçlarını karşılıyor.

2010 AVRUPA KAMYON YARIŞIYakıt tasarrufunda lider araçları ile dikkat çeken Renault Trucks, inşaat sektörüne yönelik modelleri Kerax ve Premium Lander ile bu sektörün, dekapaj, madencilik, hafriyat, mikser, beton pompası, vinç altı araç ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Renault Trucks’ın tüm ürün gamlarında olduğu gibi, şantiye araçları ürün gamında da, yakıt tasarrufu ön plana çıkmasının yanı sıra, tamamen şantiye ortamındaki çalışma şartlarının ihtiyacına göre tasarlanmış araç özellikleri ile de dikkat çekmektedir. Yakıt ekonomisi, inşaat sektöründe uzunyol sektöründen daha farklı olarak, taşınan yükün ton ve m3 cinsinden, km ve sefer başına yakıt tüketimi analiz edilmekte ve maliyetler bu parametrelere göre değerlendirilmektedir. Renault Trucks’ın Kerax ve Premium Lander modellleri, Optifuel Infomax ve sürücü eğitimleri gibi uygulamalar ile piyasadaki en iyi yakıt tüketimini sunabiliyor.

Bununla beraber Kerax serisi 6x4, 8x4, 6x6, 8x8 konfigürasyonları ile, özellikle hafriyat, madencilik, dekapaj gibi damper, vinç ağır mikser gibi özel üst yapı uygulamalarında tercih edilmektedir

Premium Lander serisi ise hafif mikser uygulamaları ve çok amaçlı inşaat çekicisi ile yarı-römork mikser ve yarı-römork damper uygulamalarında ön plana çıkıyor.

Geçtiğimiz aylarda Optidriver+ Off-Road modlu robotize şanzımanlar ile donatılmış Kerax 430.42 8x4 mikser araçlar İstanbul Oktan Behçetler Hazır Beton, Çimpor Yibitaş Samsun ve Nevşehir hazır beton tesisleri, Gaziantep Tahsinoğlu Hazır Beton, Horasan Akdağlar Hazır Beton, Korkuteli Korbet Hazır Beton, Kaynak Beton, Büyükkarşılı Akçansa hazır beton tesisleri tarafından tercih edilmiştir.

Ağır çalışma şartlarına göre dizayn edilmiş 8x4 araçlarda XTREM şasi takviyeli, çift diskli debriyajlı ve daha bir çok öne çıkan opsiyonları ile göze çarpan Kerax 430.35 6x4, Kerax 430.42 8x4, Kerax 460.42 8x4, Kerax 520.42 8x4 araçlar Mak-Yol, Arda Madencilik, Erzurum Temelli Hafriyat, Dönertaş İnşaat ve MG Grup ve Türkiye Kömür İşletmeleri tarafından tercih edilmiştir.

Optidriver+, Off-Road modlu Premium Lander 380.32 8x4 hafif mikser ve Premium Lander 430.19 4x2 T çok amaçlı inşaat çekici modeller Kaynak Beton Çerkezköy ve Büyükkarşılı Akçansa Hazır Beton Tesisleri, Ankara Polat Beton, Oyak Beton Gebze Dağıstan Hazır Beton Tesisleri, Varol Beton İzmir ve Çerkezköy hazırbeton tesisleri, İzmit Akyazı Beton, Bursa Kumcoğlu Hazır Beton, İzmit Eras İnşaat firmaları tarafından tercih edilmiştir.

Yüklü katar ağırlığı 80 tona kadar olan orta ağır nakliyenin yükselen yıldızı Premium Lander 460.26 6x4 çekiciler, İstanbul Berkay Ağır Nakliye, İstanbul SM Ağır Nakliye ve Ankara Türkerler Ağır Nakliye firmaları tarafından tercih edilmiştir.